Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdemes ezek után Mensa...

Érdemes ezek után Mensa tesztet írni? Milyen típusú feladatok vannak a személyesen kitöltendőnél?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a netes tesztjüket, 110 lett az eredmény. Matek nem erősségem, így a számolgatós (átlagszámítás, százalékszámítás, fejben osztás, szorzás, összeadás) rész az időkorlát miatt elég rossz lett - 20 mp alatt egyszerűen nem sikerült kiszámolnom pontosan.

A nyelvi és a térlátást vizsgáló rész viszont jól ment.

Ezek után érdemes próbálkozni a valódi teszttel, vagy esélytelen, hogy megfelelő eredményt érjek el, csak egy hivatalosabb visszajelzést kapnék a jelenlegi eredményről?


2011. aug. 8. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát írj nekik egy levelet, és kérdezd meg. Komolyan! Vagy felfigyelnek az eredményre, vagy nem, de egyértelmű lesz a válasz.
2011. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

110 az nagyon kevés Mensa-n. Ha a netes teszten 130-at írtál volna, vagy ennél is többet, akkor "érdemes" a tagság okán megpróbálni a Mensa tesztet. A személyes teszt kicsit bonyolultabb, mint a netes, ott általában kicsit rosszabb eredmények is szoktak születni - de ez nem törvényszerű.

Amúgy megírni megéri, hiszen egy hivatalosabb eredményed lesz. De Mensa tagságra ilyen eredménnyel ne számíts.

2011. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ez meg is válaszolta a kérdésemet. Ha valóban inkább negatív irányban van szórás a tényleges teszten, akkor nem próbálkozom meg vele.

A hivatalos eredmény is gondolom nagyjából ennyi lenne - ezek szerint.

2011. aug. 8. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként azért próbálkoztam a netes teszttel is, mert középiskola vége felé írattak velünk egy IQ-tesztet, annak 136 lett ez eredménye. Azóta nem kerültem teszt közelébe, most jutott eszembe, hogy megpróbálom, hátha.

De akkor vagy én hülyültem el az utóbbi tíz évben, vagy himi-humi tesztet írattak velünk anno, ami nem adott valós értéket. (Ott és akkor nem jutott eszembe utánakérdezni, hogy mennyire hivatalos az a teszt, amit írunk.)

2011. aug. 8. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lebeszéltelek a Mensa-s tesztről, csak azt mondtam, hogyha neten ennyit értél el, akkor az élő teszten a stressz okán valamivel rosszabbat lehet teljesíteni.

Meg nem "hülyül" az ember, azaz az IQ közel állandó egész élete során (mivel ugye figyelembe veszik az érték meghatározásakor az életkort is!), így valószínűleg nem egyforma szórású tesztet írtatok, vagy az tényleg "himi-humi" volt :)

Ha ingyen akarsz tesztet írni, akkor kérj a háziorvostól beutalót MAWI-tesztre, ez egy elég komplex kivizsgálás, itt "orvosilag" határozzák meg az intelligenciád.

2011. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"IQ közel állandó egész élete során "


Ezt meg honnan vetted?

2011. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 torrent.neked ***** válasza:

Pedig így van (ez volna a cél) -- persze eltekintve az esetenként nagyon hullámzó első tizennéhány évtől, meg a súlyosabb időskori hanyatlásoktól.

Az IQ nem keverendő össze az intelligenciával, amely egy idő után valóban lassan (aztán gyorsabban) csökken, az IQ értéket azonban korrigálják az életkor alapján.

(Ami célszerű is, hiszen mindenkinek csökkennek a szellemi képességei a korral, márpedig jobb, ha az IQ, amely abban segít, hogy egymással összehasonlítsuk az embereket -- lehetőleg a saját korosztályukon belül -- nem változik a kor szerint.)

2011. dec. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!