Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Tesla Switch működik?

A Tesla Switch működik?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 28. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem működik.
2011. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
miért nem?
2011. júl. 28. 17:33
 3/19 anonim ***** válasza:
nem működik, klasszikus mechanikával, fizikával nem lehet örökmozgókat csinálni. majd talán max. kvantummechanikával egyszer...
2011. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
jó de az elméletben hol a hiba
2011. júl. 28. 17:51
 5/19 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen? Egy mozgó gépezetnek energiára van szüksége a mozgásállapot fenntartásához, a veszteségek miatt, azok kompenzálására. Ha nem juttatsz energiát egy rendszerbe, akkor az nem fog folyamatosan működni, ez ennyire egyszerű!
2011. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és elolvastad, hogy működik?
2011. júl. 28. 17:57
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
az emberiség történelme során, az örökmozgót eddig kb. hatmilliószor feltalálták, csak eddig még egyik sem akart működni :)
2011. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

1. A mozgás MINDENKÉPPEN energia felhasználással jár (pl. súrlódások, közegellenállás, stb. miatt).


2. Energia soha NEM KELETKEZIK, csak átalakítani tudunk egyfajta (pl. villamos) energiát másfajta (pl. hő) energiává.


3. A fentiek alapján az "örökmozgó" energiát használ fel, amelyet a mozgás fenntartása érdekében valahonnan kívülről, más energiával PÓTOLNI kell.


4. Ha pótolni kell, nem lehet örökmozgó...


Ilyen egyszerű.


Pedro

2011. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Én elolvastam a Tesla Switch elvét, igen. Bár nem azt sikerült belinkelned, de megtaláltam az oldalon.

[link]


A dolog lényege, hogy egy akku képes egyszerre tölteni egy másik akkut és üzemeltetni egy fogyasztót.


Az a baj, hogy alapvető elektrokémiai illetve fizikai ismeretek hiányában igen nehéz megérteni, hogy miért nincs így. A fő lényeg, hogy a szerző pusztán az áramerősséggel magyarázza az akku energiáját, azaz azt mondja, hogy az izzóból ugyanannyi energia távozik mint ami belemegy, mivel ugyanakkora az áramerősség a két oldalon. Csakhogy ez nem igaz. Ha igaz lenne, akkor ebből önmagában következne, hogy akárhány izzót egymás mögé lehetne kötni, hiszen az elsőből kijövő elektronok bemennének a másodikba, onnan a harmadikba, stb. Ez nyilvánvalóan nonszensz.


(A helyzet az, hogy az energia nem az áramerősséggel vagy a töltések számával korrelál, hanem a feszültséget is figyelembe kell venni.)


Szóval miért nem működik a dolog? Mert az akku (a második akku) töltése egy fogyasztónak felel meg, a második akkkunak ellenállása van, stb. Ráadásul nem csak az áramló elektronok iránya számít, hanem a feszültsége is, mert ugye így kapunk elektromos energiát.


Ha egy kicsit belenézünk a dolog hátterébe, akkor meglátjuk, mi történik. A cikk azt írja, hogy az energiafajtákat nem lehet eltüntetni, csak egymásba alakítani. Nos, ez igaz. Az akku esetén mi történik? Van egy kémiai reakció, valamilyen ionreakció, ami adott mennyiségű energiát termel. Ezt akkor is megtermelné, ha a reakciót egy pohárban hajtanánk végre, csak pillanatszerű lenne, az energia pedig hő lenne. (A hő is egya energiafajta.) Ez a hő pedig átadódna a környezetnek, nem elveszne, de az ember szempontjából mégis haszontalan volna.


Na ezt a reakciót az elemben szép lassan, részekre elválasztva végeztetik, így képes arra, hogy elektron mozgásává konvertálja az energiiát, hő helyett. Ha az elektronokat rövidre zárva kisütöm az akkut, akkor valójában ugyanaz történik, mint ha pohárban zajlana a reakció: gyorsan végbemegy, és az energia hővé alakul (és ez a hő megolvasztja a vezetéket, eldeformálja az akkut vagy hasonló károkat tesz).


Éppen ezért kell belekötni egy fogyasztót a rendszerbe. hogy azon keresztül folyva az akku energiája más energiává alakuljon. Ha ez a fogyaztó egy motor, akkor mozgási energia lesz, ha egy fűtőtest, akkor hő. Sőt, ha egy másik, üres akkou, akkor az egyik akku szépen elkezdi tölteni a másikat, de csak addig a szintig, míg egyforma (fél) töltésűek lesznek.


A lényeg, hogy az akkut plusz fogyasztók összességét egy egységnek kell tekinteni, nem tudsz több energiát levenni a fogyasztókon, mint amennnyit az akkuban zajló kémiai rekaciók termelnek. Vagyis ha egyszerre világítasz és akkut töltesz, akkor

1) a világítást jóval kevesebb ideig fogod tudni csinálni, mert kimerül az akku,

2) a töltés a másik akkun közelében sem lesz a teljes töltöttséghez.


Mindehhez hozzájön, hogy a vezetékek ellenállása sem 0, így pusztán attól is energiát veszetesz (azaz hőként haszontalanná alakul, persze nem vész el az univerzumból, csak számodra), hogy használod az akkudat.

2011. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Az egyik örökmozgó működött... AMÍG ki nem derült, hogy az egyik alátámasztási ponton LEVEGŐVEL HAJTJÁK. Remélem mindenkinek leesett a lényeg: ha egy örökmozgó működik, ott csalás van!!! Amm ez a Pájer ürge (övé ez a weblap) egy étermániás barom, nincs ki mind a 4 kereke (sztem 1 sincs).
2012. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!