Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik mag nélküli görögdinnye?

Létezik mag nélküli görögdinnye?

Figyelt kérdés

A kedvenc gyümölcsöm a görögdinnye, egyszerűen imádom. csak a magok miatt nem lehet élvezni az ízét :S

ha létezik hol lehet kapni ilyet? amerikában?( mert ott minden van)


2011. jún. 19. 09:32
 1/4 Ludens ***** válasza:
100%

Igen létezik, csak mivell sokkal drágább az elő állítása egyáltalán nem terjedt el magyarországban. Japánban lehet venni belölle.

A mag nélküli dinnyét diploid (kétszeres kromoszóma számú) és tetraploid (négyszeres kromoszóma számú) szülők keresztezésével kapjuk, mert a triploid (háromszoros kromoszóma számú) utód önmeddő.

2011. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár éve divathullámként terjed NY-Eu.-ban is, szóval hazánkban is biztosan elérhető (perzse horribilis áron), vagy nemsokára elérhető lesz.

Seminis, Syngenta and Hazera nevű cégek forgalmazzák állítólag.

2011. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen, létezik, ahogy előttem is leírták. Annyira nem is horribilis áron. Míg a magos kilója 80 Ft, a magtalannak 120 Ft. Igazából amikor megláttam az újságban, még keveselltem is. Én még nem is ettem, de tervek között szerepel :) Hipermarketekben lehet kapni.
2011. júl. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen olcsó lenne? Tavalyelőtt még háromszoros volt az ára alsó hangon... (persze a dinnyében az a jó, hogy csak felbontás és megétkezés után tudhatod meg, magtalan volt-e, és akkor már nincs reklamáció).
2011. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!