Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom aktiválni az...

Hogyan tudom aktiválni az agyam 100%át?

Figyelt kérdés
Mert ugye csak pár százalékát használjuk. Egyáltalán mi lenne, ha valaki teljesen ki tudná használni az agyát?
2011. jún. 14. 14:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%-át használjuk az agyunknak. ha 90%-át használnánk csak, akkor az az evolúció által kikopott volna az évek alatt.
2011. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
El kéne terjeszteni valami olyat emellé, hogy mondjuk tapsolj kettőt reggelente miközben oroszul énekelsz. Így legalább megszűnnének az ilyen jellegű kérdések.
2011. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Láttad a Csúcshatást?:D


Egyébként szerintem igaz ez a városi legenda, csak a megfogalmazás rossz. Én is ismerem ezt a történetet, én is hallottam régen, hogy csak x %-át használjuk (nálam már volt 1, 10, 5, 8, 20 30%, úgyhogy nem tudom, mennyi a legenda szerint:D), és én is hallottam azt is, hogy ez csak városi legenda.


DE!


Az biztos, hogy az agyunk maximális képességeit nem használjuk ki. Regressziós hipnózisban állítólag olyanokra is visszaemlékeznek emberek, hogy milyen pózban feküdtek a méhben, mikor még az anyjuk testében voltak. Ott állítólag rengeteg minden előjön. Nyomozásoknál is használják, mert a szemtanúk sokkal több részletet mondanak el hipnózis alatt, mint amennyire a tudatosságuk visszaemlékszik. Olyan esetről is tudunk, hogy valaki álmában, öntudatlan állapotban műtéteket hajtott végre úgy, hogy semmilyen orvosi képesítése sem volt. Aztán ott vannak az autisták, fejszámoló-művészek, akik 100 számjegyig megmondják bármelyik szám gyökét másodpercek alatt, meg visszafele tudnak beszélni egy idegen nyelven. Láttam egyszer egy műsort, ha jól emlékszem, Agybajnok volt a neve. Ilyen különleges emberekről szólt, a főszereplő 2 hét alatt megtanult izlandiul, és óriási számokról érzés alapján (!) megmondta, hogy prímek, vagy nem.


Szóval egy rejtély az agy, és biztos, hogy nem tudjuk teljesen kiaknázni. Tehát szerintem valahol jogos ez a feltevés, de a megfogalmazás rossz. Mert tényleg 100%-át használjuk az agyunknak, de azt nem elég hatékonyan. Vannak emberek, akik születésüktől fogva képesek elképesztő dolgokra az agyukkal. Kicsit szerintem olyan ez, mintha az, aki csak futni tud, de lát egy magasugrót, megkérdezné: "Igaz, hogy futás közben csak 20%-át használjuk az izmainknak?" Nyilván nem, mert a használatban levő izmainkat 100%-osan használjuk, azonban ha más módon "hangoljuk be", akkor magasugrani is lehet a testünkkel.

2011. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Ludens ***** válasza:

Kedves válaszoló 19:08


1. A regresziós hipnózisban történő emlék előhívások elég csalókák lehetnek. Egyrészt mert a dolgok nagyrésézt nem azért flejthetjük el mert már nincs a memóriába, hanem azért mert valmiért aktív elnyomás alá került az emlék. Tehát ilyenkor a felejtés nagyobb teljesítménynek számít mit az emlékezés. Ez egyébként a cselekvő koherens szeméyliség megörzése érdekében történik, ha ez a funkció nem működik akkor sokmindenre emlékszik az ember csak épp nem tudja mit kezdjen a rengeteg beömlő emlékkel.
A magzati emlékezetek nagyrésze cáfolásra kerültek, bizonyítva egysincs.


2. Azt írta, hogy : “Olyan esetről is tudunk, hogy valaki álmában, öntudatlan állapotban műtéteket hajtott végre úgy, hogy semmilyen orvosi képesítése sem volt. “

-Ezt honnan ? Alkonyzóna?


3. Az autisták esetében sem beszélhetünk különösen “erősebb” agykapacitás kihasználásáról. Az úgynevezett savantok csupán másra használják az agyukat. ugyan úgy 100% ot használnak de sokkal jobban leköti őket a számolás a négyzetgyökök köbgyöke mint a szociális kapcsolatok így ált van valami hiányoságuk ami szociális téren jelentkezik meg. Mint ahogy azt a filben is látta ahol 2 hét alatt tanult nyelvet a srác.

2011. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Aktív az, csak nem tüzel minden neuron ész nélkül. Ha erre van szükséged, ajánlok egy kiterjedt epilepsziát, az jó közelítéssel az egészet aktiválja.


"2. Azt írta, hogy : “Olyan esetről is tudunk, hogy valaki álmában, öntudatlan állapotban műtéteket hajtott végre úgy, hogy semmilyen orvosi képesítése sem volt. “

-Ezt honnan ? Alkonyzóna? "


Ez engem is érdekelne... mert mégis milyen már? Őt altatták volna műtéthez, de saját maga elvégezte saját magán a szükséges beavatkozást, mielőtt betolták a műtőbe? Illetve felmerült bennem az a kép, hogy a nővérek egy pillanatra nem figyelnek, erre valaki a doktor helyett bemegy, és a szerencsére már eszméletlen betegnek kiveszi az epekövét (ha addig nem volt eszméletlen, akkor biztos, hogy elájul, amint meglátja, hogy a doki alszik, és úgy akar operálni). Vicces kép.

De tényleg, az, hogy valaki álmában cselekszik, az alvajárás, fura jelenségeket produkál ugyan, de alvaműtétről még sosem hallottam. Viszont ezek után nem alszom, tuti, hogy öcsém a vesémre pályázik.


(Kedves válaszoló, akitől ezt az idézetet vettük: ne sértődj meg, nem rajtad nevetünk, hanem azokon, amit mondtál. Ez minden személyeskedéstől mentes.)

2011. jún. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
De mi van azokkal, akik egy agyműtét után teljesen más "földi" nyelven kezdtek el beszélni, úgy hogy előtte nem is mozogtak olyan környezetbe!? /angol, német, spanyol../
2012. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Ludens ,te mindenben találsz valami hibát. de nem te voltál az a tudós,aki egész életét arra tette fel hogy megfejtse az agyat/működését,te csak itt próbálsz okoskodni ... trolololo
2012. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 sseleriw válasza:

nah akkor azt magyarázzátok meg nekem!

mert jogos a kérdés!

7 éve kb volt a fokusba hogy egy néger srácnak balesete volt az agyának a 40% el vesztette és sokkal okosabb mint egy átlag ember!

2013. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Snowboard válasza:
Nèzd meg a lucy cīmū filmet amugy ,eg tènleg csak 10 % hoz tudunk hozzáfèrni az agyunknak ha elèrnèk a 100%-ot meváltozna a világ ez biztos olyan dolgokra lennè k kèpes amire senki.
2014. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 DzsD válasza:
nézd meg azt a filmet hogy Lucy aból meg tudod a választ :D
2014. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!