Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg a tesómnak...

Hogy tanítsam meg a tesómnak az analóg órán hogy mennyi az idő?

Figyelt kérdés
Hiába magyarázom segítenétek képekkel vagy valamivel
2011. jún. 10. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik ez az oldal:

[link]

Ezen belül én ezzel próbálkoznék:

[link] flashcard.html

2011. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vagy ezzel, ahol a digitális órával jelzett iddőhöz kell megkeresni az analóg kijelzést:

[link]

2011. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a linket,deezek az oldalak ingyenesek?
2011. jún. 11. 08:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ... Ha gondoldod fizethetsz is érte ;)
2011. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

"A kis mutató mutatja hány óra, a nagymutató azt, hogy hány perc."


Aki ez alapján nem érti meg, és elmúlt 5 éves, az fogyatékos!

2011. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Dehogy fogyatékos!


Emlékszem, nekem apukám tanította meg. Nagyon nehezen ment az elején. Sőt, 7-8 éves korom környékén is nehezen ment. Vagyis ment, csak nem szerettem. :))

És nem, nem vagyok fogyatékos, mérnöki diplomát szereztem azóta:))

2011. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok fogyatékos, 18 éves vagyok, mindig is legjobb tanuló voltam, most is 4,8-as átlaggal zárok, de az analóg órát sose szerettem. Érteni értem, csak épp 5x annyi időbe telik leolvasni az időt. A perceket meg már hogyan mutatná? Nem mutatja, nem fogja senki elkezdeni számolni a kis vonalakat 12-től... a 4-es se volt nekem soha egyértelmű, hogy húsz, csak onnan tudom, hogy mindig beszorzom öttel. Én ha csinálnék analógot, tuti úgy csinálnám, hogy a 4-es fölé odaírnám, hogy 20, az ötös fölé, hogy 25, stb... Amíg van digitális a világon, nem fogok analógot hordani.
2011. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az első válaszoló linkjei nagyon jók, azzal elmagyarázod a lényeget. A többi gyakorlat. Többször kérdezd játékosan. Használjatok egy régi vekkerórát, amit Te hátulról állítgatsz és mutatod közben. Lényeg a türelem. Rá-rá lehet kérdezni hónapok múlva is...
2011. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dellfil ***** válasza:
100%

Én például csak rápillantok az analóg órára, és percre pontosan megvan az idő... Azokon csodálkozom, akiknek ez nem megy. Persze megértem, mindenki másképp fogja fel a dolgokat. Nekem például a digitális óra számértéke egy leolvasandó, azután behelyettesítendő érték, ezért egy-két másodpercig is eltart, míg "tisztába kerülök" mennyi is az idő. Nem beszélve arról, hogy nem vizualizálom, (vagy csak nehezen) ezért ha valaki fél perc múlva megkérdi hány óra, újra meg kell nézzem. Ezért nekem állati kényelmetlen, nehézkes a digitális óra. :)



dellfil

2011. jún. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szemlelteto anyagokkal probald...pl pizza vagy alma azt meg elveze is:P
2011. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!