Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Önéletrajzba hogyan írjam...

Önéletrajzba hogyan írjam németül a szak megnevezését?

Figyelt kérdés
Magyar nyelv és irodalom: Ungarische Sprache und Literatur, vagy Ungarische Literatur und Grammatik. Esetleg valaki tudna jobbat, illetve helyeset?
2011. jún. 6. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem a második.
2011. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan "Ungarische Literatur und Linguistik" a szak német neve.
2011. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is Literatur und Linguistik-et mondanék, bár még a Literatur und Sprachwissenschaft is eszembe jutott.
2011. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Kicsit nehézkesen megy, de ha valaki megmondaná, hogy az alapképzést hogyan tüntessem fel németül? Mert azt tudom, hogy a mester az Meisterbildung, de az alap? Vagy elég németül is a BA illetve az MA rövidítés a szak megnevezése után?
2011. jún. 6. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Őszintén, nem egyszerűbb bevinni egy fordítóirodába ahol hivatalos fordítást végeznek? 5000 ft volt nekem, amit aztán lemásolhatsz ezer példányba is.
2011. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézd, igen, valóban jobb lenne, de csak ebben a két dologban nem vagyok biztos, a többit, amit le kellett fordítanom, azt tudom biztosra. Sajnos jelenleg nincs 5ezer forintom erre, illetve az önéletrajz nem álláskereséshez kell, csak most lesz rá németül szükségem. Úgy gondolom, aki ezeket tudja, szívesen megosztja velem akár itt is. Ha pedig nem, akkor igénybe veszek mást is. :)
2011. jún. 6. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:
ebben mármint hogy szívesen segít itt mindenki aki itt van,ebben igazad van...de pontosan az válaszadói anonimitás miatt itt nem felelősségre vonható senki,aki akár véletlenül akár szándékosan félrevezet,és esetleg rossz választ ad...ebbe belegondoltál?
2011. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen igen. Úgy gondolom, mindig fontos utánanézni mindennek: ha megkapok valami választ, rögtön rákeresek szótárban, vagy valamely németnyelvű honlapon, hogy van-e ilyen kifejezés (szövegkörnyezetből gyakran kiderül). De ha nincs még halvány fogalmam sem, hogyan mondják ezt vagy ezt, akkor nehéz keresnem is. :)
2011. jún. 6. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Fakultät für ungarische Sprache und Literatur
2011. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!