Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Készítettél már kardot? Ha...

Készítettél már kardot? Ha igen milyet?

Figyelt kérdés
Ma találtam egy laposvasat hossz=115cm szél=3cm mélység=0,5 cm. Holnap ha megjövök a melóból csiszolókoronggal megdolgozom, majd kisflexel kiélesítem. Nyelet esztergálok akácból, vagy faragok.
2011. máj. 16. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A laposvasból készített kard nagyon praktikus, mert nem törik el, mint a gagyi damaszkuszi penge.
2011. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fénykard lenne az igazi kihívás.

Hát, nem tudom, igazából minek kiélesíteni? Jó, egy kicsit még oké, hogy olyan legyen, mintha. De a full élessel szerintem felesleges játszani, mert ahogy a megtöltött puska is el fog sülni valamikor, a kiélezett kard is hasítani fog valamikor.

2011. máj. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam 4 évesen keresztes lovag volt a farsangi bálon. Neki faragtam egy igazi kétkezes lovagkardot a karácsonyfa törzséből :)


Szerintem a kard amit készíteni akarsz ön és közveszélyes, ha nem csak dísznek akasztod fel a falra.

Nem tudni, hogy mikor és hogyan törik el, ha rácsapsz valamire. Ha puha az anyag akkor elgörbül. Ha edzett rideg a fém akkor viszont törik.

A kard készítésnek megvan a maga kovácsolási technikája amit eleink tökélyre fejlesztettek mind Európában mind a távol keleten. Sajnos a tudás egy része elveszett. A damaszkuszi pengék technológiáját a mai napig nem tudják reprodukálni. Mielőtt nekiállsz olvass utána a neten. Sok érdekes cikk van a különböző korokban használt kardokról.

2011. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes lesz, de a kardokat asszem hajtogatással és nyújtással készítik, úgy tartósabb.
2011. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Készítettem. Levágtam egy kicsit egy lapát nyélből, és volt itthon valami kardszélességű alumínium lemez, amit elhajlítottam a végénél belőle egy kis darabot, így a fahenger(markolat) közepéhez is hozzá tudtam szögelni, meg az oldalához is. Előtte már 90fokban elvolt hajlítva, szóval kalapáccsal könnyen hozzá ütögettem, és pont a feléig ért a második " réteg ". Aztán a markolatot körbetekertem valami fáslira hasonlító fehér szalaggal, szintén szöggel lett rögzítve:D Nem lett rossz, ahhoz képest, hogy csak fűrész-kalapács-szög(és fásli) állt a rendelkezésemre:D


23:33

Úgy tudom az a titkuk, hogy a közepét olyan acélból készítik, ami hajlik, azaz puhább, így ettől nem törik el a kard.

2011. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hali!


Köszi a válaszokat. Természetesen dísznek készítem, nem célom használni. Még készül, nem egynapos munka.

2011. máj. 18. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!