Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tisztul meg...

Mennyi idő alatt tisztul meg a tüdő a nikotintól?

Figyelt kérdés
6 évet dohányoztam. Már 1 éve leszoktam. Arra lennék kíváncsi hogy mennyi idő alatt tisztul meg a tüdő. Rendszeresen sportolok is.
2011. máj. 9. 23:39
 1/4 anonim válasza:
100%
[link] Magam is csak ezt tudtam volna írni.
2011. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen... a tested roncsolódásának a helyreállása 10-20 éves távlatokban sem tökéletes. Mint amikor megvágod magad, és a heg ott marad örökre, de...

A konkrét kérdésedre a válasz, mint minden hasonló kérdésre: nagyjából hét év. Körülbelül hét év alatt a tested minden sejtje lecserélődik, tehát akkorra már nem lehet nikotin a tüdődben.

2011. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nikotin 2 nap alatt kiürül az egész szervezetből.
2011. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a nikotin, a kátrány a gond. Azért az igen sokáig kimutatható hatással bír, még ha ki is ürült a szervezetből (tüdő dinamikus paramétereit pl. masszvan csökkenti).
2011. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!