Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni hogy gimibe...

Nem tudok dönteni hogy gimibe menjek vagy szakközéppbe. Jártam is rajz előkészítőre a felszerelés is sokba került a szüleim ezért akarják hogy a szakközépbe menjek mert sok pénzük van benne de emiatt menjek oda? :S

Figyelt kérdés

ott csak pisca csajok vannak a gimibe meg fiúk és normálisabb csajok ti melyiket választanátok?

azért akartam divattervező lenni mert azok sikeresek felnéznek rájuk meg azt hittem könnyű rajzolni de r*hadtul nem :S:S és most ezen veszekszünk a szüleimmel... szerintetek?


2011. ápr. 24. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy hova mész, mert ha jól tanulsz ugyanúgy mehetsz főiskolára, érettségit ugyanúgy kapsz.


Oda menj, ahol szerinted jól éreznéd magad, de azért előtte jól gondold át.

Ha voltál már nyílt napokon, akkor láthattad, hogy működik az intézmény belülről, milyenek a diákok, a tanárok stb.

Ha nem, akkor ezt feltétlen tekintsd meg mielőtt döntesz!


Lehet lepukkant egy gimi is és lehet sznob egy szakközép is!

2011. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed hogy mi akarsz lenni, szakközépbe azért érdemes menni mert ott lesz érettségid és szakmád és a szóbelin nem szívatnak annyira mint a sima gimibe. És utána még mindig dönthetsz arról hogy mivel szeretnél foglalkozni szinte biztos hogy megfog változni az érdeklődésed.
2011. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg a szüleidnek, hogy 15 évesen az ember nem tudja még eldönteni, hogy mi szeretne lenni. Sokmindent ki kell próbálni, míg rájössz, hogy mit is szeretnél csinálni valójában. Ha nem azt a szakmát csinálod, amit szeretsz is, akkor nem leszel valami boldog az életben... Szerintem a gimi megadja a választás lehetőségét, de gimi mellett járhatsz rajzszakkörre, hogy akár még divattervező is lehess (vagy kerttervező, vagy lakástervező...). Így még nem is lesz csupa pénzkidobás a felszerelés, amit eddig beleöltek a szüleid.

Viszont szerintem amíg nem leszel teljesen biztos abban, hogy mit is akarsz kezdeni majd az életeddel, addig ne nagyon vágjatok új nagyszabású költekezésekbe...

2011. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha a csajok a fő probléma akkor azt mondom a gimiben nehezebben jönnél össze mert zárkózottabbak (nem sokkal, de nekem az a tapasztalatom hogy az átlag visszafogottabb)

A szakközépben viszont nyitottabbak egy kicsit talán, és sokkal inkább tisztában vannak a világban uralkodó helyzetekkel mint a gimisek.

amúgy nincs különbség. menj olyan iskolába ahol sok lány van!!

2011. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szakközépből-mégha ruhaipari,akkor is-divattervező nemigen leszel.Leszel viszont egy konfeckióüzemben szalagvezető,vagy a divattervező keze alá dolgozó modellvarrónő.Ha valakinek ilyen elképzelései és tehetsége is van,akkor más utat kéne választanod.Pld.ismerkedj meg divattervezőkkel,kérdezd meg,ők hogy csinálták.Vagy piszok tehetségesek és az otthoni sufniban berendezett varrószobából nagyon jó menedzselés mellett lettek divattervezők(gondolom,akkor mindegy,hogy végeztek-e ruhaipari szakot,vagy csak tudnak varrni),vagy az iparművészetiből.
2011. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valamiért nem tudsz továbbtanulni (pénz, kedv stb) akkor csak egy gimnáziumi végzettséggel nem olyan könnyű elhelyezkedni. Szakközéppel van az embernek egy szakmája, így előnyben vagy. Ha mégis továbbtanulsz, akkor meg nem számít igazán.
2011. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!