Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi be a gépem az...

Miért nem veszi be a gépem az Ascii-vel írott karaktereket?

Figyelt kérdés
Windows7 van fent, és mikor írnám be az Ascii karaktert, akkor egyszerűen figyelmen kívül hagyja a parancsokat. Mikor Delphi-ben írok programot akkor ugyan ezt eljátssza, és már a tököm tele van vele...
2011. márc. 13. 02:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz? Amiket most írok, azok is ascii karakterek (jórészt, UTF-8 tartalmazza az ascii-t is). Nem értelmes a kérdésed, fejtsd ki jobban.
2011. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, de nekem is win7-em van, mellette linux, nálam win7-en a karakterek beolvasásával volt gondom, mást ír mint amit kellene. Nem tudtam megoldani, marad a Linux programozni.
2011. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor be akarok írni egy karaktert, amit nem a klaviatúrán található karaktereknek megszabott gombról olvasom be. Tehát nem megnyomom az í betűt, hanem lenyomom az ALT+130-at akkor nem írja ki
2011. márc. 13. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ASCII 1-től 127-ig tart.
2011. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Komolyan ilyen sötétek vagytok Istenem?! Hogy tartana már csak 127 ig az Ascii?! Basszus egyetemre járok programozni is tanulok és használom ezeket a karaktereket, mert pascalban a magyar betűket csak így tudom megjeleníteni. Ami nem megy ezen a gépen. Engem az érdekelt, hogy miért nem megy, nem az, hogy mennyire buták vagy értetlenek vagytok!
2011. márc. 14. 02:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogy tartana már csak 127 ig az Ascii?"

Ezt kár volt mondanod.

Az EREDETI ASCII 7 bites!!!

Talán nézz utána, mielőtt kiosztasz mindenkit.

Éppen ezért az ékezetes karakterek nincsenek is benne.

Az, hogy DOS alatt párat beletettek, extra szolgáltatás - Windows alatt ez nincs is, ott külön karakterkészletek vannak. Állítsd be a DOS ablak karakterkészletét, akkor talán látni fogsz valamit.

2011. márc. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kár egyetemre járnod, ha ennyire ignoráns és buta vagy. Ha látsz valamit, ami ellentmond a tudásodnak (ami NINCS megalapozva, sehol nem mondták neked, hogy az ASCII az NEM 0-127 tart), akkor legalább nézz utána, mielőtt lehülyézel másokat. Az ASCII TÉNYLEG 0-127 tart. Mert régen 7 biten tároltak egy karaktert. Az extra bitet meg lehet használni, de emiatt van rohadt sok helyen ocsmány honlap például, mert képtelenek megadni a rohadt karakterkódolást, mivel arra az egy bitre nagyon sok kódlapot létrehoztak. Sajnos későn terjedt el az UTF-8.


Mindenesetre nálam működik win7 alatt: ☺☻♥♦♣♠•◘○◙♂♀

2011. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!