Lehet ez egy elmélet a piramisokra?
Igazából az a baj a piramisokkal hogy az idők során pont elég csalás, ferdités és titkolózás volt körülötte hogy bármeddig eltáplálja a legkülönfélébb elméleteket.
Ott van Zahi Hawass markáns és kissé dogmatikus figurája az egyiptomi régészet fejeként. Illetve az egyébként is minden piramis és szfinx kutatástól elzárkózó egyiptomi hatóságok.
A szfinx korát vizsgáló geológus konferencia összetűzése az egyiptológusokkal.
A Yoshimura professzor általi piramis épitési felsülés.
Azt nem is emlitve ami a Kheopsz piramis körül van. Eredetileg egy felirat alapján azonositották a piramist amiről kiderült hogy hamisitvány. A Herodotosz féle fantasyban sincs pontos egyetértés hogy kiásatta vagy felépitette a piramist.
De most azt áruld el nekem, hogy miért hihetőbb, hogy kiásták a piramisokat, és megmozgattak százezerszer több homokot (amit azért nem olyan könnyű szállítani, mint a követ), annál, hogy ők építették a piramisokat? :D
Ez számomra mindig az érthetetlen. Sokszor valami helyett olyan tudást, és munkát raknak a helyébe (mert nem értik, hogy épült pl a piramis) amire a mai ember, mai technológiával is alig-alig lenne képes. A piramist felépíthető akkori technológiával, ember mennyiséggel. Sok száz négyzetkilométernyi homokot száz méter vastagságig messzire elszállítani nem az... Még akkor sem, ha a piramis csak félig volt eltemetve. Arról nem is beszélve, hogy a Nílus mélyebben van, és mélyebben is volt, mint a piramis. Tehát hacsak nem hordódott oda egy hegy (a sivatagi homok eléggé folyós), akkor vagy homok alatt volt a Nílus (ami azért abszurd) vagy nem volt homok alatt a piramis :)
Egy: Én semmit sem mondtam arról hogyan épült az a három piramis.
Kettő: Az viszont tény, gondolt bárhogy is, hogy sokkalta kisebb teljesítmény lett volna a piramisok mellett felhalmozódott homokot elhordani és a bejáratokat szabaddá tenni, mint felépíteni a piramisokat. Egy rézkori, tehát alapvetően neolitikus eszközapparátussal rendelkező ember csoport az első feladatot jóval könnyebben végzi el.
Egy idevágó oldal:
Részlet "A piramis építése" fejezetből
"A piramis építési technika reprodukálására egyébiránt számos - különben sikertelen - kísérlet történt (például mint amilyen a japán Waseda egyetem által finanszírozott 1978-ban végzett kísérlet volt, melyet Sakuji Yoshimura professzor vezetett). A kísérlet célja egy csupán tizenkét méteres piramis felépítése volt az eredeti piramisok mellett, a Kr.e. 2500 körüli időszak (tehát a piramisok feltételezett építésének megfelelő) technikai színvonalát és lehetőségeit használva.A japán csoportnak azonban rá kellett ébrednie hogy a "klasszikus megoldás" (réz szerszámok, kőkalapács használata, vizezett homokon, vagy görgőkön vontatott, esetleg hajózott több tonnás kőtömbök csigák és daruk nélkül történő mozgatása pusztán emberi erővel) nem működik. Ekkor a modern technikához fordultak, de így sem jártak sikerrel, még annak ellenére sem, hogy számos további könnyítéssel (például nem a Nílus túlsó partjáról hozták a bányászott köveket, teherautókat, darukat és speciális, ipari kővágó gépeket használtak) éltek."
Az egyiptomiak akkor elégelték meg a dolgot, s zavarták el a társaságot, mikor darukkal kezdték felrakni a kőtömböket. (Saját megjegyzés)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!