Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A laptop táp hibásan megrázhat...

A laptop táp hibásan megrázhatott? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

A laptop kábelének azon a részén, amelyik már az átalakító laptop felőli oldalán van (vékonyabb a kábel is, mint ami a nagy fekete "dobozba" megy), találtam egy hibát. A kábel (valószínűleg rátettek valamit) gumirétege le lett húzva és kilógottak vékony fémszálak egy nagyjából 5mm-2mm-es részen. Tegnap még nem láttam de amikor használtam (tegnap) hamar megfájdult a fejem. Ez lehetett amiatt, hogy véletlenül belenyúltam (lehet elég erős még az átalakítás után is az áram, hogy tüneteket okozzon?). A másik hogy ha belenyúltam volna, éreztem volna? Lehetnek maradandó sérülések, ha belenyúltam, de nem éreztem, és mik lennének ezek? Milyen tüneteket okozna?


Azóta nagyon vigyázok vele, be is szigszalagoztam. Nem vagyok benne biztos, hogy belenyúltam! Segítsetek, lehet bajom?


2011. jan. 14. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megrázott volna, azt megérezted volna :)


Amúgy átalakítás után pont hogy az áram lesz erős, ugyanis a kimeneti áram (legalábbis az én transzformátoromból) 5 volt egyenáram, és 1-2-3 amper jön ki. Az ha megráz, azt bizony nagyon-nagyon megérzed, bár az alacsony Volt miatt annyira könnyen nem rázna meg.


De a fejfájásodnak egészen biztosan nincs hozzá semmi köze.


Maradandó sérülés áramütés esetén pedig inkább az égés nyomok szoktak lenni, szívritmuszavar, és hasonlók :)

2011. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kicsit off:


Agykárosodás lehet áramütéstől?

2011. jan. 14. 15:05
 3/8 ToXeN ***** válasza:
A laptop tápja, 20-24V-os egyenfeszültséget állít elő, árama kb 2-3A lehet maximálisan, de ez igazából az alacsony feszültség miatt lényegtelen! Olyan alacsony ez a feszültség, hogyha elvágnád a vezetéket és a két drótot -ami benne található- órákon át szorongatnád (a fém részét, nem a szigetelést), sem lenne tőle semmi bajod! Még akkor sem, ha a táp -esetleg- váltakozó feszültséget állít elő (bár én ilyennel még nem találkoztam)
2011. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ToXeN ***** válasza:

Utolsó vagyok!

A biztosnág kedvéért hozzá kell tennem, hogy a váltakozó feszültséget már ne fogdosd bármilyen kicsi, vagy nagy is legyen, az már nem játék, főleg az 50Hz-es rendszer nem! Ezt most csak azért írtam, mert az utolsó hozzászólásomból az jöhetett le, hogy a váltakozó feszültséget is fogdoshatod...

2011. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi...:D

Szerencsére nem is gondoltam rá, hogy azt fogdossam!

2011. jan. 14. 15:42
 6/8 A kérdező kommentje:

csak még annyi, hogy a tápon az van, hogy:


bemenet: 100-240 Volt ~ 1.5 Amper

2011. jan. 14. 15:44
 7/8 A kérdező kommentje:

kimenet: 20 Volt = 4.5 Amper


Az egyenlőség jel helyén valmilyen volnal alatta rövidebb szakaszok vannak.


A bemenetnél a hullám a váltó-, a kimenetnél meg ez az egyenáram jele?

2011. jan. 14. 15:45
 8/8 ToXeN ***** válasza:
Igen, az AC azaz a váltóáram a hullám, a DC azaz az egyenáram a vonal alatta 3 szaggatott vonal!
2011. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!