Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minőségét megőrzi Év/Hó/Nap....

Minőségét megőrzi Év/Hó/Nap. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyu szerint ha lejárt már valaminek a minősége, akkor azt még nyugodtan meg lehet enni/inni. Például lejárt tejfölt is simán még felhasználja főzni, vagy volt olyan italpor, ami már 1 éve lejárt és azt se lehetett kidobni.


Szerintem meg nem véletlenül írják rá a gyártók, hogy meddig fogyasztható valami.


2011. jan. 4. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A "minőségét megőrzi" szöveg azt jelenti, hogy a gyártó az adott időpontig garantálja azt, hogy a termék olyan, amilyennek lennie kell, nem savanyodik meg, nem romlik meg, stb. Megőrzi a minőségét, szó szerint. A lejárati idő után is még lehet fogyasztható, de a gyártó már nem vállal érte garanciát, hogy a minősége is megmarad, hogy az étel nem romlik meg. Én is ettem már egy hete lejárt túrórudit, nem lett tőle semmi bajom, még csak meg se futtatott, pedig tejtermék.
2011. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Sztem nem mindegy ha minőségét megőrzi vagy "fogyasztható:" van ráírva.
2011. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind két előttem hozzászólónak igazat adok, én annyival egészíteném ki, hogy bár elfogyasztható a legtöbb termék lejárta után is, én nem szívesen fogyasztom az ilyeneket. Egyik ember finnyásabb mint a másik.

De volt már nem egyszer hogy pl. a sör le volt árazva, mert lejárat közeli, és még 1-2 hétig nincs annak semmi baja. Tojást is felütöm 1 héttel a lejárat után, de tejtermékeket eszembe nem jutna.

2011. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
...kiegészítve mindezeket azzal, hogy az ilyen lejárt termékeket el lehet küldeni bevizsgálásra (nagy tömegben, persze) - ilyenkor véletlenszerűen kibontanak pár mintát, megvizsgálják, és ezek alapján hivatalosan újracimkézik (rajta marad a régi is, az új címkére meg rá van írva, hogy ki címkézte újra). Ilyenkor az új lejárati ideig garantálják a minőségét.
2011. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, addig a pontig GARANTÁLT a minősége (már ha jól volt tárolva). Úgy képzeled, hogy a lejáratkor éjfélkor hirtelen megromlik a tej vagy a tejföl a hűtőben? Elárulom, hogy nem, nem romlik meg azonnal, viszont megromolhatott, ezért lehet használni, csak elővigyázatosabban.
2011. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 éve lejárt élelmiszer fogyasztását semmiképen se ajánlom. Nem feltétlenül csak a baktériumok szaporodása lehet a gond.

Lehetnek bomlástermékek az anyagban. A csomagolásból beoldódhatnak anyagok (ami a minőségmegőrzési időn belül nem számottevő, de később ez növekszik).

Ezek az anyagok lehetnek egészségkárosítók, rákkeltők.

2011. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 6. 23:48
 8/10 anonim válasza:
Anyukád jól csinálja, én sem dobom ki a tejfölt, mert rá van írva a dátum. Megkostolom, ha romlott egyértelmű.
2011. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Megkostolom, ha romlott egyértelmű."


Volt már aki ebbe halt bele (konzervnél)

2011. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Igazad van, de szerencsére ez extrém eset. Ha jól emlékszem, ebben az esetben a konzerv tárolása vagy tartósítása is helytelen volt...

Szagra, látványra el lehet dönteni általában valamiről, hogy az jó-e még. Rövid idővel lejárat után érdemes még megnézni, hogy fogyasztható-e a még termék, persze tejtermékekkel óvatosabban kell bánni.

Tojásnál a "gyanús" tojásokat pedig meg szoktam szagolni rögtön felütés után.

2011. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!