Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy frissen kivágott körtefa...

Egy frissen kivágott körtefa rönk 140cm hosszú,40cm átmérőjű, mennyi a súlya?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A rönköt egy hengerrel lehet közelíteni. A henger magassága 140 cm, az átmérője 40 cm. Ebből kiszámolod az alapkör sugarát, majd átváltod méterbe. Lehetőleg a magasságot is átváltod méterbe, úgy egyszerűbb lesz. Ezen adatokból kiszámolod a henger térfogatát, majd a térfogatot megszorzod a fa sűrűségével, ebből megkapod a tömeget. Ha súly szerepel a kérdésben, akkor ezt még megszorzog g-vel és megkapod a rönk súlyát.
2010. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
abban reménykedtem,hogy te majd kiszámolod:)ez nem egy házi feladat,hanem valóság
2010. nov. 29. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ugyebár térfogatképletet használva 0,7 m3 fa (átmérő a négyzeten szorozva pivel és szorozva a magassággal). Valahol azt írja a net, hogy "száraz" körtefa sűrűsége 0,6-0,76 g/cm3 (szerintem vizesen is úszik a körtefa a víz tetején, tehát nincs 1 g/cm3 a sűrűsége úgy se), ami a nagyobb értéket véve 0,76kg/dm3, azaz 0,76 tonna/m3. Így 0,53 tonna jön ki, ami 5,3 mázsa.

A válasz tehát: kb. 5,5 mázsa.

(Ha valahol találsz nedves körtefa sűrűséget, azt szorozd be 0,7x10-zel, és annyi mázsa lesz pontosan.)

2010. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Hibáztam a térfogat számításnál. Sugár a négyzeten, tehát az előbbi eredmény negyede a valós: így 133 kg fa jön ki. Sokalltam is az eredményt... :)
2010. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is picit,mert kicsit megtudtam emelni.De azért nagyon kösz.
2010. nov. 29. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!