Már rég eljött ez az idő - csak nyitott szemekkel és fülekkel mozdulj ki az emberek közé néha...
jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Már benne vagyunk mi is, csak még nem nyakig, meg nem akarjuk észrevenni. Kezdjed te a túlfogyasztás visszaszorításával😅
Nevetünk rajta, de nagy a baj.
jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Egyébként a megoldás szót felejtsük el. Nagyon elkéstünk. Itt maximum még azon lehet kozmetikázni, hogy ne a lehető legrosszabb legyen.
jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
A 2010-es években még 8 év volt a személygépkocsik átlagéletkora az EU-ban, mára 12 év lett (az, hogy nálunk már 16, most lényegtelen). Csak ennek az egy adatnak az ismeretében nőtt vagy csökkent a jólét az EU-ban? Talán mondanom sem kell, hogy az átlagos reálkeresetek is folyamatosan csökkennek, csak szép lassan történik és nem feltűnő. Persze egyre nagyobb bajban van minden tekintetben a globális ipari civilizációnk, és sajnos a válság egyre gyorsabban közelít, a változás exponenciális, mint ahogyan például a népesség növekedése is az volt. Most még a viszonylag enyhén emelkedő szakaszban vagyunk, ám ez bármelyik pillanatban átválthat meredek emelkedésbe.
jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Már elkezdődött pár éve, de még itt a világ fejlettebb részein az emberek többsége még nem igazán vesz róla tudomást.
Tippre valamikor a 2030/40-es évek lesznek az igazán nagy változások megjelenései a fejlett részeken. Pl. mikor nem ennyi lesz az élelmiszer infláció mint most, hanem több száz százalékos (akár havonta), nagyobb készlethiányokkal, stb., ha már klímaváltozás.
jan. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Bő 50 évet elkéstünk azzal, hogy ezt rendezetten, káosz nélkül meg lehetne oldani. A 70-es évek eleje óta a globális fogyasztás meghaladja a Föld regenerációs képességét. Onnantól kezdve a megoldás, hogy "rosszabb" lesz. De mégis ki szavazna egy olyan formációra aki kertelés, konteógyanús megnyilvánulások nélkül ezzel kampányol....
jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
A klímaváltozásnak ehhez semmi köze, a népességnövekedésnek is csak közvetve. A valódi probléma a demográfiai arányok rohamos romlása: a civilizált, fehér emberek fogynak, míg az aljanépek szaporodnak. Ezért nemhogy a jólétet nem tudjuk tartani, de hamarosan folyamatos életveszélyben leszünk.
jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
A fejlett országokban egyébként nem a népesség növekedés a probléma, hanem a csökkenés.
Ezért ösztönzi sok kormány bevándorlást.
Az a tapasztalat, hogy a fejlődő országok már egyre gyorsabban állnak át a 2 gyerekes családmodellre.
Kivétel Csád és néhány hasonló aftika ország, ahol a családtervezés abszolult tabusított.
Úgyhogy extra sok népvándorlásra számíthatunk egyrész a klímaváltozás miatt. Másrészt mert sok fejlett országnak szüksége van bevándorlókra a népsség fenntartásához, a magasabb életszinvonal pedíg ezeket az embereket egyébként is vonzza.
jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
A jólét fenntartását ugyan a klímaváltozás és a népesség növekedése önmagában is nehézzé teszi, de ami az egészet ellehetetleníti, az a nyersanyagok -köztük az energiahordozók- egyre nehezebb hozzáférhetősége. A nyersanyagok felhasználása az ipari forradalom óta 20-30 évente megkétszereződik, ami azt jelenti, hogy a következő negyed évszázadban nagyjából annyi nyersanyagra lenne szükségünk, mint amennyit az elmúlt két évszázadban összesen kitermeltünk (könnyen belátható, hogy ezen még a teljesen körforgásos gazdaság sem tud segíteni, még akkor sem, ha létezne). Feléltük a bolygó véges erőforrásait, legfeljebb néhány évünk van még, amíg a súlyos válságok sorozata eljön. Nem évtizedek, évek.
jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Ez nem egy pillanat alatt jön, és eleve drágulással kezdődik, amiről az elején nem lehet megmondani, hogy a szokásos infláció, vagy már ez is benne van.
Aztán jön csak (pár év múlva) olyan válság, amibe már a társadalom is beleroppan.
Néhány évünk van még, ha semmi sem történik, csak látszatintézkedések (szívószál, műanyag kupak), vagy ha háborúval akarják megoldani.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!