A legtöbb modern lőfegyver használható lenne - de minek lődöznének egymásra a magasan kvalifikált és épelméjű emberek egy amúgy is életveszélyes környezetben?
A lézerek és az ilyen célra tervezett kis méretű rakéták teljesen megfelelnek a műholdak elhárítására. Ha így fog fokozódni a nemzetközi helyzet, akkor hamarosan megérhetünk efféle balhékat!
dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Jelenleg ott tartunk, hogy szinte bármivel végzetes sérülést lehetne okozni az igencsak könnyű és törékeny űrjárműveinken.
dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
A jelen korban kb. interkontinentális rakétákat és műhold megsemmisítő fegyvereket takar au űrbéli harcviselés.
lehet szó a holdon különböző felszíni katonai alakulatokról,
űr hadihajókról.
A konvencionális lőfegyverek az űrben is működhetnek, de különleges kihívásokkal kell megküzdeniük.
A holdon nagyon finom por lebeg a felszín felett, több 100 fok a hőingadozás az árnyék és a direkt napsütés között, űrruhában nehéz mozogni és célozni...
dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 A kérdező kommentje:
Elsősorban űrhajós csatározásra gondoltam volna, de az is érdekelne, hogy két, űrsétán lévő űrhajós, mivel tudna pl párbajozni?
dec. 15. 20:07
6/15 anonim válasza:
Azzal, amivel a Földön is: lándzsa, Rambó-kés, puska, golyószóró, kézigránát... Csak vicces lesz a hatás-ellenhatás :)
dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
A valóságot véletlenül se sci-fi filmek alapján próbáld elképzelni. A világűrbeli "csatározás" törvényszerűen minden résztvevő halálával jár. ha így haladunk, ez már itt a földön is igaz lesz. A kellemetlen benne az, hogy nincs hét életed, csak egy. És nem számít, ellenzed-e vagy lelkesedsz érte, a természet ezt nem veszi figyelembe.
dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 T. Feri válasza:
A világűrben nem lehet fegyverekkel harcolni. Ugyanis minden repesz, törmelék, roncsdarab ott marad a világűrben, és örök időkig a Föld körül fog keringeni. Gyakorlatilag elzárja a Föld felszínét a világűrtől. Csak néhány hibbant politikus képzeli ezt, és sajnos mindent meg is tesznek azért, hogy ez az univerzumtól elzárt jövő valósággá váljon.
dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
#8 - ez nem teljesen így van, mert az alacsony keringési pályán levő űrszemét néhány év alatt lesüllyed a Föld légkörébe. A magasabban keringő és ezért tartósabb szemét eltávolítására is már vannak lehetőségek, pl. lidaros felderítés, és a mechanikai befogás mellett akár a kisebb darabok lézeres lelassítása is már lehetséges.
dec. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 T. Feri válasza:
#9 Az űrben keringő szemét szuperszonikus sebességgel száguld, így a bemérése gyakorlatilag lehetetlen. Akár egy körömnyi darab úgy üti át az űrhajók falát, mintha azok papírból lennének. Már jelenleg is több tízezernyi szemetet tartanak nyilván, amit az űrhajók útjának tervezésekkor figyelembe kell venni, és persze még ennél is több műhold kering a Föld körül, amelyet úgyszintén számításba kell venni. Egy-egy robbanás több ezer darabos újabb maradványt jelent, és ezektől orosz ruletté válik az űrbéli tevékenység.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!