Mitől függ egy magnófelvétel tisztasága?
1. Továbbra sem Tudományok témába való, inkább az Elektronikus eszközökbe.
2. A "CD-S magnó", "minihifi", "táskarádió" olcsóbb volt, a tömegeknek készült és a hordozhatóságot helyezte előtérbe. Az asztali eszközök meg rendes erősítővel, nagy hangdobozokkal ellátott rendszerbe illeszthető eszközök voltak, az otthoni zenehallgatásra helyezték a hangsúlyt.
3. "Hogyan kell digitalizálni egy szuper magnófelvételt mp3-ra?
Mi kell hozzá, hogy a műsoros kazettákat telefonra tegyük, minőségromlás nélkül?"
Kell egy rendes magnódeck, aminek a vonalkimenetét összekötöd a hangkártyád vonalbemenetével, majd egy hangszerkesztő programmal - ilyen például az ingyenes Audacity - elvégezheted a felvételt.
Mivel az MP3 veszteséges tömörítés, ezért azt használva romlik a felvétel minősége. Ha mindenképpen meg akarod tartani a minőséget, akkor használj veszteségmentes tömörítést - például FLAC-ot - vagy ha elviselsz némi minőségromlást, használj magas bitrátát (MP3-nál 320 kbps a legmagasabb).
" hifi rendszer anno tisztábban vett fel kazettára, mint egy CD- S magnó?"
A CD-s magnóból kispórolták a nagyfrekvenciás törlő és előmágnesező oszcillátort, és így a törlőfejet is egy mágnessel helyettesítették.
(Hogy nézett volna már ki, ha a CD-ről kazettára felvett hanganyagnak majdnem jobb minősége van, mint a CD-nek?
Meg nyilván akkor is az volt, hogy "mezei felhasználó" ne másolgassa orrba-szájba mindenfelé a CD-ket és kazettákat.)
A magnófelvétel tisztasága az adott szabványú szalagrendszer és a felhasznált készülékek minőségétől függ. Amit az előző válaszadó a bóvli kazettás-magnókkal kapcsolatban írt, az teljességgel igaz.
Igencsak pocsék volt a korabeli "gettó blasterek" feljátszó funkciója, mely leginkább csak beszélgetős rádióműsorok rögzítésére volt igazán alkalmas!
A stúdióminőségű rögzítők lényegesen nagyobb szalagsebességet, szélesebb szalagot, precíz feljátszó és váltóáramú törlőfejeket, átgondolt tervezésű mechanikákat, stb. használtak.
Ezeket a készülékeket a stúdiókon kívül csak a korabeli audiofil felhasználók szerezték be, mert drágák voltak - pedig lényegileg olcsó anyagokból épült, és mai szemmel nézve nagyon egyszerű gépek voltak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!