Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Irtatok már szakdolgozatot?

Irtatok már szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy amikor összefoglalást írok, oda is kellenek még a források mindenhova? Ott már csak azt foglalom össze amit eddig írtam (feltűntetve mindenhol a pontos forrásokat). Nekem logikátlannak tűnne ha megint ott mindenhova fel kellene tűntetni... köszi előre is.
2010. nov. 6. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
nem, oda már nem kell
2010. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem bioszból van szakdogám. Úgy nézett ki, hogy volt egy tartalmi összefoglaló. Abban volt egy-két nagyon alap hivatkozás. A bevezetésben hemzsgetek, hiszen akkor mutattm be, hogy mi az alapja annak, amit csinálok. Aztán jött egy anyagok és módszerek rész, ahol maximum annyi hivatkozás volt, hogy XY kidolozott protokollja alapján, de ez nem volt kifejezetten hivatkozás. Az eredmények részbe nyilván nem kellett, mert ott a saját eredményeim szerepeltek. Az eredmények megvitatásába pedig azért kell, mert ott a saját eredményeket beillesztem az eddigi eredmények közé, és eddigi eredmények mellé fel kell tüntetni, hogy kitől származik.
2010. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ott már a saját gondolataidat kell lényegében összefoglalni vagy ha volt kutatás, akkor annak az eredményeit tömören közölni és le kell vonni a konklúziót. Arra vigyázz, hogy ha valakitől esetleg itt ebben a részben idézel, akkor pontosan be kell tartani az erre vonatkozó hivatkozási szabályokat.
2010. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!