A meteorit becsapódás ami 65 millió évvel ezelőtt kiirtotta a dinokat is lángba borította a Földet ergo az oxigén jelentős része eltűnt hogyan van mégis ma ennyi oxigén a Földön?
Nézz körül pl. Csernobilban, és lesz elképzelésed.
Mi az, ami a növényeket élteti?
Ha van víz, ha csak némi fény jut el a megmaradt növényréteghez,
már elindul a folyamat.
Nyilván nem az egész Földet borította lángba, kellett maradjanak
"növényszigetek", erdők, melyek szép lassan dúsították a levegőt oxigénnel.
"lángba borította a Földet ergo az oxigén jelentős része eltűnt"
A kettő nincs közvetlen összefüggésben. Nincs annyi növényzet a bolygón, amely elégése elhasználná az összes oxigént a légkörből, valamint egy bizonyos oxigénszint alatt a tüzek már önmaguktól is kialszanak, tehát amúgy sem tudna elfogyni így az összes oxigén a légkörből.
31%-ról 21%-ra csökkent az oxigéntartalom.
Ez valóban katasztrofális volt sok élőlénynek - de azért elég sokan túlélték. Főleg úgy, hogy nem csak ők fulladoztak, hanem mindenki más is.
" hogyan van mégis ma ennyi oxigén a Földön?"
Ennyi maradt,
Két pontosítás:
66 millió éve, és nem haltak ki a dinoszauruszok, csak a repülni nem képes fajaik. Minden madár taxonómiailag valójában dinoszaurusz. Nem rokonaik azoknak, nem leszármazottjaik, hanem dinoszauruszok.
A modern paleontológia éppen ezért ma már úgy fogalmaz, miszerint 66 millió éve az összes repülni nem képes, avagy nem-madár dinoszaurusz halt csak ki. De a madarak részét képezték a dinoszauruszoknak. Nem belőlük fejlődtek ki, hanem ők maguk is azok, a madarak a ma is élő dinoszauruszok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!