Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagászati távcsőbe, ha...

Csillagászati távcsőbe, ha bele nézek mit kell látnom pontosan?

Figyelt kérdés
Ha bele nézek az okulárba akkor a saját szemem látom a középpontban körülötte pedig az adott dolgot amire a keresőtávcsővet beállítottam, valamit eltekerhettem?
tegnap 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, hisz egy távcsőben nem látható a néző szeme.
tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen távcső? Newton, Cassegrain, refraktív? Mi a fókusztávolsága?

Mi az okulár típusa?

tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy be van rakva az okulár / szemlencse? Ha nélküle nézed a főtükröt akkor lehet hogy látod benne magad.
tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
130/900 skywatcher explorer-130 newton eq2, hát van hozzá három féle jelenleg szuper 25 wide angel long eye relief van benne de így is látom a szemem benne, akkor valamit el csesztem
tegnap 15:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Newton tükrös
tegnap 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körben szerintem nappal, nappali fényben próbálkozz (de semmiképpen se a napot nézed), valami távoli objektummal (torony, fa stb).

Tett be valamelyik okulárt, elsőnek talán a legkisebb nagyításút, vedd le a védőkupakot a teleszkóp végéről (valamelyiken két részből áll, a nagyobbat is le kell venni), ezután próbáld meg fókuszálással élesre állítani a kiszemelt objektumot.

tegnap 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!