Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha felveszek egy ilyen napszem...

Ha felveszek egy ilyen napszemüveget, hogyan fogom látni a világot?

Figyelt kérdés

Egyik lencse kék, másik lencse piros. Árnyalat azonos.

Egyik fószer viselt ilyet a Twin Peaks című sorozatban.


tegnapelőtt 18:17
 1/9 A kérdező kommentje:
tegnapelőtt 18:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szemeddel nem látsz pirosat, másikkal nem látsz kéket. Bár ez így nem igaz, mert ezeknek a fényeknek csak egy nagyon csekély részét verik vissza a lencsék, valamivel tompábban látnád ezeket a színeket, de valószínűleg olyan kicsi lenne a különbség, hogy fel sem tűnne.
tegnapelőtt 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szimbólum, melyet a "Queer" mozgalom tagjai is gyakran viselnek.

Olyan elméletekhez kötődik a téma, hogy a két különböző szemszín rejtett agyi defektusokra utal.


Az említett filmben valamilyen orvos - talán dilidoki az illető - ha jól emlékszem. Az ilyen kétszínű szemüvegek nem sztereó-képátviteli berendezések használatához vannak, hanem egyfajta szimbolizmussal bírnak a pszichológiai kettősséggel kapcsolatban, pl. biszexualitásra, stb. utalnak.


David Lynch nagyon pszichós filmeket tudott rendezni, melyek tudatalatti szinten ható képi motívumokat is tartalmaznak, ezzel erősen feszegetve a korabeli jó ízlés határait!


Egy csehországi kortárs művész alkotása:

https://www.youtube.com/watch?v=pNm2mPDG9HM

tegnapelőtt 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt semmiféle queer mozgalom nincs. David Lynch azért tette bele, amiért a Mátrixban is benne van vagy a Charlie és a csokigyárban.
tegnapelőtt 20:41
 5/9 anonim ***** válasza:

"Itt semmiféle queer mozgalom nincs. David Lynch azért tette bele, amiért a Mátrixban is benne van vagy a Charlie és a csokigyárban."


Kérdező - nem vagy egy kissé időzavarban?


Amúgy D.L. nagyon erős és szélsőséges szexuális motívumokkal dolgozott, például a "Twin Peaks"-ben van egy nőimitátor jövevény, aki csak később leplezi le magát. Ajánlom megnézni a "Kék bársony" című alkotását is, ami egészen hajmeresztő devianciával bíró alakokat ábrázol!

tegnapelőtt 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Te nem érted ezek szerint David Lynch munkásságát.

Olvasd el a könyvét, nem lövöm le a poént.

tegnapelőtt 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Én (talán) még épelméjű vagyok, és normális ésszel tényleg nehéz érteni D.L. munkásságát - ebben egyetértünk - de az időbeli sorrendet akkor is buktad az "azért tette bele indoknál"!
tegnapelőtt 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem értetted már ezt sem. Szóval nem írtam azt, hogy a Mátra vagy a Charlie hamarabb készült. Azt írtam, hogy azért tette bele, amiért ebbe a két filmbe is beletette a két másik rendező.
tegnapelőtt 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Valakik azért hordják ezeket a szemüvegeket, hogy színvakságuk ellenére képesek legyenek megkülönböztetni a dolgok színét. Ehhez felváltva kell pislogniuk a kiválasztott objektumra, pl. egy közlekedési táblára vagy színes jelzőfényre.


Gondolom a queerek is azért hordják ezeket ennyire előszeretettel, hogy szimbolikusan - tehát "szivárványos" értelemben - kihangsúlyozzák a társadalom színvakságát!

tegnap 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!