Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emberiség más bolygót...

Ha az emberiség más bolygót terraformál, mondjuk a Marsot, ott is lesznek országhatárok?

Figyelt kérdés
Remélem kinövünk addigra ebből minden háború meleg ágya, és egy egységes Marsi unió lesz országhatárok nélkül.

tegnapelőtt 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A Mars "terraformálásának" egyetlen módja a kupolavárosok létesítése. A kupolavárosok, pedig automatikusan a létrehozó ország(ok) tulajdonába kerül. Szerintem valami olyan történne, mint az ISS esetében.
tegnapelőtt 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez legjobb esetben is csak addig működne, amíg nem hoz profitot a marsi kolónia. (ha meg az űrbe is kigyűrűzik egy újabb hidegháború, akkor természetesen addig sem)
tegnapelőtt 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Telelő Teve ***** válasza:
100%
Egyelőre a Földet se tudjuk jó irányba terraformálni, pedig csak annyi lenne a feladat, hogy kicsit lentebb visszük a légköri CO2 szintet. Az, hogy egy másik bolygón valóztatjuk meg a légkört jelenleg esélytelen.
tegnapelőtt 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kólauborkával ***** válasza:

Eleve légkört kéne vinni oda. Ami persze utána innen hiányozna. Tehát ez a terraformálás még nem az évszázadunk problémája. Talán az évezredé, mert ugye innen nem lenne célszerű elvinni semmit, mármint bolygó méretekben, inkább az egyik gázbolygóról, ami ugye nem túl élhető számunkra kéne a megfelelő gázokat odavinni.

És akkor innen már csak fantázia és pénz kérdése…

tegnapelőtt 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 UlfOrmson ***** válasza:
A koloniák kezdetben az anyaország fennhatósága alá tartoznának szerintem. Egy idő után függetlenednének, mint a földi gyarmatok is tették és városállamok jönnének létre
tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az emberiség ilyent nem tesz. Durván kisebb problémák megoldására sem képes.

Még akkor se, ha összefogna. De ennek kisebb az esélye, mint a holdon egy szál gatyában sétálni.

tegnapelőtt 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha elindul valamelyik bolygó terraformálása, eleinte az egyes részek egyes országok vagy országcsoportok kezében lesz. Később a bolygó szerintem kivívja a függetlenségét. Ennek az adja a gazdasági alapot, hogy akkor vágnak bele egy ekkora munkába, ha a bolygónak vannak nagyon értékes erőforrásai. Ezekre az erőforrásokra támaszkodva el tudja érni a "függetlenségét", tehát egy új országot hozna létre.
tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!