Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan anyag ami kibír 400...

Van olyan anyag ami kibír 400 GPa-t(gigapascal) vagy elő lehetne állítani ilyen anyagot ami kibír ekkora nyomást?

Figyelt kérdés

szept. 1. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ipari gyakorlatban használt szerkezeti anyagok ennek nagyjából az ezredrészét tudják.

Jó lenne tudni, hogy mit akarsz egy ilyen anyaggal kezdeni, mert nem mindegy, hogy mekkora mennyiségben, milyen kivitelben van rá szükséged.

szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy fúrót ami jó mélyre lefúrna a földbe akár 1000 km mélyre is. Csak elméletben hogy mennyire megvalósítható ha az emberiség erre törekedne részben.
szept. 1. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az semennyire sem megvalósítható. Nincs olyan szilárd anyag, mely elviseli azt a hőmérsékletet és nyomást.
szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el eddig milyen mélyre jutottak.

A nyomás talán a kisebb gond a mélyben, de mit kezdesz a 600-800 fokos hőmérséklettel és még igen messze vagyunk az 1000km-től, ahol megolvad a fúró és viheted garanciális javításra.

Számoltál ezzel?

szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

12 km mélyre jutottak az oroszok az a világrekord igen és 20 év alatt.

De állítólag az arabok mélyebbre fúrtak ha jól emlékszem pár száz méterrel olajat.

De plazma fúrással nem lehetne gyorsabban jobban hatékonyabban fúrni, mint amit plasmabit használ technológiával van is a youtube-on fent video róla.

Vagy esetleg úgy hogy valamivel folyamatosan hűteni vagy ha tönkre is megy a fúró fej akkor folyamatosan cserélni. De a nyomás még mindig probléma lenne ahogy haladunk lefelé.

szept. 1. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fo problema az, hogy 100 km-rel lejjebb mar nem szilard a bolygo, hanem suru masszaszeru, mint a mogyorokrem. Tehat meg ha lenne is olyan anyag, ami kibirja azt a hot es nyomast, ebben a masszaszeru anyagban nem lehet vele furni, csak kevergetni vele a magmat.

A masik problema, hogy ilyen tavolsagon mar erzekelhetoen ervenyesul a bolygo belso retegeinek eltero sebessegu forgasa miatt jelentkezo nyiro hatas, a furt lyuk lassan, folyamatosan elhajlik, elgorbul, minel hosszabb a luk, annal inkabb.

szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A "plasmabit" mélyfúrásra való fejlesztése egy csalásgyanús projekt, mellyel már jól be is égett egy tótiai cég - a GA Drilling. A megoldhatatlan probléma az, hogy a plazma miatt nem lehet nagynyomású vízoszlop a furatban, ami a kifúrt anyagot kihordaná.


A klasszikus fúrófejek viszonylag gazdaságosan működnek, nem a felhasznált anyagok keménységével van a fő probléma, hanem az anyagkihordással és az egyre növekvő környezeti hőmérséklettel.


A plazmabitnek jelenleg alternatív felhasználási területeket keresnek. Például alkalmas lehet felszíni munkáknál rögzítőfuratok készítéséhez, betonfúráshoz, alagutak készítéséhez, bontásokhoz, régi olajkutak végleges lezárásához, stb. - tehát még nem írták le teljesen ezt a költséges projektet.

szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!