Melyek a legnagyobb máig meg nem oldott rejtélyek?
A Bermuda mondjuk pont nincs semmi rejtélyes, már nagyon régóta tudjuk hogy közel sem annyira misztikus mint sokan előadják.
De mondjuk azok a fura hangok amit a világ több pontján is hallottak még mindig nem tudni hogy honnan vannak
2.
Ez ezer éve még lett oldva, full fake az egész. A hang valamelyik fps játékból van. Crysis vagy Far Cry talán.
#3
Vannak szerkesztett videók, de sok olyan is van ami igazi
Voynich-kézirat - egyik kedvencem a témában (az említett Gyatlov-rejtély mellett), Antiküthériai szerkezet
+ A kétrés kísérletet a mai napig nem értjük igazán, hogy mégis hogyan és miért befolyásolja az eredményt, hogy van-e megfigyelő, vagy nincs. Nem igazán értek a témához, úgyhogy javítsatok ki, ha nem így van.
#1 A konkrét eset konkrét oka nyilvánvalóan nem ismerhető meg, mivel az érintettk meghaltak. De olvasd el a Halálhegy című könyvet. A jelenség, ami azt az állapotot elő tudja idézni, több évtizede ismert és kipróbált. Egy természeti jelenség, ami speciális körülménye között jön létre (a korabeli sajtó arra a környékre ezt írta le, nem is tudván az ott túrázókról). Egy speciális infrahang, amit az agy érzékel és "minden eszközzel menekülni próbál tőle" - ez az életösztönre vezethető vissza.
#4 nem tudom, mire gondolsz. A gravitáció hullámtermészetű, ezt - bár rendkívül nehéz - bizonyították lényegében (pontosabban mérték).
#7 mit jelent a "pontosan"? Konkrét helyet, időt, vagy mit? Mert a folyamatot ismerik.
#8 a kétrés kísérlettel kapcsolatban itt sok a félreértés. A "megfigyelő" nem létezi a hétköznapi értelmezése szerint. Itt arról van szó, hogy az ember információt érzékszervei segítségével kap, ezt tudja feldolgozni. Ha egy adott jelenséget (dolgot) nem tud érzékelni, segédeszközt használ (jó példa, ha valamit nem vagy rosszul látunk, távcsövet vagy szemüveget használunk). Az eszközhasználat felvet egy komoly elvi problémát: mennyire hűn közvetíti az eszköz a jelenséget, vagyis tényleg az zajlik, amit érzékelünk? A mérnöki világban ezért vezették be a mérési pontosság fogalmát. A mérési eszköz azon belül értékelhetetlen eredményt ad. Na most, a mikrovilág olyan távol esik az emberi érzékeléstől, hogy sok és bonyolult eszközt kell használni. Ugyanakkor a mikrovilág részecskéi rendkívül kis beavatkozás hatására egészen másképp viselkednek, mint anélkül. Ezt írja le a Heisenberg féle határozatlansági reláció. Tehát a kétrés kísérletnél az a probléma, ha nem használunk eszközt (nincs megfigyelés), akkor kiszámolhatunk valamit. Ennek igazolására eszközt használunk, de akkor meg nincs garancia, hogy azt kapjuk eredményül, ami a valóság. Ez egy elvi probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!