Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora távcsövet kellene...

Mekkora távcsövet kellene építenie az emberiségnek hogy az univerzumban az összes galaxis detektálható legyen?

Figyelt kérdés

júl. 19. 21:22
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
78%

Teljesen mindegy, az univerzumunk egésze nem technikai korlátok, hanem fizikai okok miatt nem belátható.

A belátható univerzumban meg kb ellátunk addig, amíg csak lehet.

júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pl milyen fizikai ok miatt?
júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Az univerzum bizonyos távolságban már gyorsabban "látszik" tágulni, mint a mindenkori téridõhöz képesti fénysebesség. Az azon túlról jövõ fény nem éri utol a tágulás sebességét és a mi irányunkba kibocsátott fény is effektíve távolodik.

Az univerzum tágulásának egyik kézzelfogható bizonyítéka is, hogy a láthatóságnak van egy obkjektív korláta.

júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Az univerzum kora ami elfogadott de nem biztos hogy annyi 14 milliárd év tehát akkor a fény 14 milliárd fényév távolságra tudott eljutni így csak idáig láttunk el. De az univerzum mérete ennél jóval nagyobb is lehet!? Így érted, ezt írtad az előbb?
júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
69%
@4: Bár nem tőlem kérdezted, de igen, így kell érteni, amit a hármas írt, és ezek a fizikai okok.
júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És mondjuk a valós mérete 100 milliárd fényév a 14 milliárd fény éven túl is keletkezhetek csillagok, galaxisok, lokális halmazok,szuperhalmazok? Az igen!! Nem kicsit..
júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:
29%
@6: A reális mérete abszolút minimum 3500 milliárd fényév. Már ami a sugarát illeti. Ennyit tudunk mérésekből. (Ha érdekel bővebben a téma, tudok forrást mutatni, de ma már nem állok neki előkeresni, legfeljebb holnap.)
júl. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam hogy 90 milliárd fényév az se kicsi kocsi.
júl. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most találtam olyat is hogy 23 billió fényév. Ez szerintem már túlzás!


[link]

júl. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mojjo ***** válasza:
32%

@8: Az a belátható univerzum valós átmérője. A kb 14 milliárd pedig a látszólagos sugara. Én a teljes univerzum minimum sugaráróp beszélek.


@9: Ez még egy félredordítás. A billió (billion) angolul a milliárd.

júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!