Jelenlegi modern civilizációnk az “utolsó óráiban” jár?
A jelenleg világban zajló események, hogy egyre gyorsul a klímaváltozás (persze, természetes folyamat, de az emberiség rendesen felgyorsította). Hogy kezdenek ki merülni a termőföldek világszerte. Hogy a kőolaj kitermelés nem lesz elég gyors a felhasználás üteméhez 2025 végére, emiatt hiánycikké válhat. Jövőben fokozódó migráció élhetetlené váló környezet miatt. Eladósodott nagyhatalmak. Stb…
És egyre több a fegyveres konfliktus (vagy még egyelőre fegyvertelen), akár ezek miatt is.
Véleményem szerint egyre nehezebb pozitív jövőképpel állni a világhoz. Sokszor már a 2030-as évek is megkérdőjelezhető, hogy bár emberiség lesz, de marad e még a mostani kényelmes, modern életvitelünk, vagy sokkal rosszabb vár ránk 10 éven belül?
Nektek mi a véleményetek ebbe a témában?
"Csupán a fehér ember utolsó órái jöttek el, Ázsia fog felemelkedni."
Még véletlenül se zavarjanak Dél-Korea, Japán, Kína stb ázsiai országok demográfiai katasztrófái, melyek vernek minden európai termékenységi rátát... alulról.
"Hogy kezdenek ki merülni a termőföldek világszerte."
Gondolod, hogy emiatt várható idén rekordtermés gabonaügyileg?
Nem tudom megjósolni, mi lesz az emberiség jövője, de nem nézünk ki jól.
Ha hátra lépünk, és úgy vizsgáljuk a földtörténeti korokat, azt látjuk, hogy nem százezer éves "beosztások" vannak, hanem minimum milliós, de inkább tízmilliós beosztású a skála.
A dinoszauruszok 150 millió évnyi uralkodás után, 66 millió éve tűntek el, az emlősök felemelkedése 66 millió éve kezdődött, és a modern ember megjelenését mindössze 315ezer évre becsülik.
Lassú, de folyamatosan gyorsuló fejlődési utemmel értünk el a jelenhez, amelynek az utolsó évszazadairól már viszonylag pontos adataink, feljegyzéseink vannak, és a tendencia ijesztő.
Az ember előtt bem volt a földön olyan lény, amelyik a Föld energiaforrásait tudatosan használta volna a saját fajának fejlődése érdekében, és az ember ezt teszi, ezzel emelkedett ki az állatvilágból.
Az utolsó két évszázadban viszont olyan mértékben felgyorsult az energiafelhasználás, hogy azzal már a bolygó természetes megújuló képessége régen nem tud lépést tartani, a természet felélésének korszskában vagyunk már régen, és a megújulás amúgy is hosszú idő lenne, a kivágott őserdők helyén legalább 200 év múlva lehet ismét őserdő, mert az nem csupán a fákat jelenti.
Nem látom az emberiség jövőjében a hosszú távú lehetőséget a túlélésre, ami nem azt jelenti, hogy néhány évtizeden, évszázadon belül kihalna, de hol vagyunk meg az 1millió éves létezŕshet is, pl a dinoszauruszok 150 millió évével szemben.
Persze, lehet megoldjuk majd, de nem abba az irányba tartunk jelenleg.
Jelenleg a természetes környezet felélése zajlik, egy tömeges kihalási hullámmal, aniben tevékenyen besegít az emberiség.
Ki tudja azt negmondani, hogy ez megállítható, megforditható folyamat-e?
Mi van ha bem az?
Sok kutatók szerint valóban a 24. órában vagyunk, a természettel szemben kevés a technológiánk.
100 évre sem látunk előre, sokan nem is akarnak előre tekinteni, csak a jelen az érdekes számukra.
Mennyi embert tud eltartani a bolygónk?
Nem tíz, száz év, évezredek távlatában us alapvető kérdés lesz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!