Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kórházba szülnek a nők,...

Miért kórházba szülnek a nők, amikor az nem is egy kórság?

Figyelt kérdés

2024. jún. 7. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztonsági megfontolásból.


A szüléseknél gyakran előfordulhatnak különböző komplikációk, melyek súlyos következményeit a kórházban teljesen ki lehet védeni az ottani szaktudással és felszereléssel.

2024. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor jöhetne, hogy miért kórház a kórház neve, ha nem csak kórságokkal foglalkoznak benne? Mert így alakult, valószínű régen csak kórságokkal foglalkoztak bennük..
2024. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvilágból "kilógó" lények vagyunk a testalkatunk miatt, a hatalmas agy miatt valóban kockázatossá, segítséget igénylővé vált a szülés.

Néhány hónapja került elém 18. századi bábaképzés anyaga, nagyon komoly tudás birtokában voltak már akkor is a szülésnél segítők, mégis milyen sok anyakönyvi bejegyzés olvasható, hogy születéskor meghalt baba, vagy anya. (a családfakutatás során ezzel szembesülni mindig megráz)

Összehasonlíthatatlanul több tudás és eszköz áll ma a szülő nők segítésére készen, leginkább ennek köszönhetjük, hogy legtöbbünknek nincs a közvetlen környezetében ilyen tragédia.

2024. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nevezd a kórházat klinikának, ami latinul gyakorlati orvostudományt jelent. Mivel az egészséges emberi test folyamatai is az orvostudomány hatáskörébe tartoznak, az ellentmondás fel is lesz oldva!
2024. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Napi nyelvtannácizmus:

Mellesleg nem a "kórházba" szülnek, hanem a kórházban!

2024. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nézd meg a Semmelweis című filmet így képet kaphatsz milyen veszélyes volt a szülés az anyára nézve, mert könnyen fertőzést kaphatott és gyermekágyi lázban nagyon sokan elhaláloztak.

A csecsemő és gyermekhalandóság is óriási volt, rengeteg baba meghalt.

A statisztika sokáig úgy állt, hogy az élve született gyermekek fele nem érte meg az egy éves kort és akik mégis, azoknak a fele szintén elhalálozott nagykorúsága elérése előtt.

Bizony, az ilyen gyermekbetegségek, mint a skarlát, a diftéria, a különféle himlők, stb... komolyan szedték áldozataikat, ami mára köszönhetően a modern orvostudománynak, jószerével eltűnt a világból, csak ahol elterjedt az ostoba oltásellenesség, ott kezdenek megint életre kapni és áldozatokat szedni.

2024. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A nagy Levin ***** válasza:
85%
Ha levágod a kezedet, akkor is kórházba mész, nem a szabóhoz, pedig az sem egy kórság (kórság jelentése: hosszadalmas, senyvesztő betegség; kór).
2024. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az állatvilágból "kilógó" lények vagyunk a testalkatunk miatt, a hatalmas agy miatt valóban kockázatossá, segítséget igénylővé vált a szülés."

Csak zárójelben, annyira nem lógunk ki az állatvilágból, sok más emlős faj van, amely ilyen-olyan okból viszonylag fejlett utódot hoz a világra és a szüléssel összefüggő halál kockázata eléri az 1-2 százalékot (kb. ez jellemző a természeti népekre is). A nőstény hiénáknak meg kb. 15 százaléka nem éli túl az első szülést. Csak hát mi nem érjük be azzal, hogy hatalmas az agyunk, hanem megpróbájuk használni arra, hogy ha lehet, minél alacsonyabbra szorítsuk a kockázatot.

2024. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez Márki-Zay dumája volt 2 éve :)

Ami meg Szemmelvert Ignác korát illeti, éppen azért halt bele sok nő a szülésbe, mert a kórházakban az orvosok fertőtlenítés nélkül nyúlkáltak hozzájuk, miután hullákat boncoltak.

A szegényebbeknél, akik nem tudták az orvost megfizetni és bába segédkezett a szülésnél, kevesebben haltak meg...

2024. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt én is olvastam valahol, hogy a természeti népeknél alacsony a kockázat. Érdekes hogy ez 100 ezer évekig működott , de az utóbbi rövid időben nem.
2024. jún. 9. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!