Az emberi fajnak milyen alternatívái vannak arra az esetre, ha a nagyhatalmaknál elgurulna a gyógyszer, és kilőnék az atomarzenáljukat?
Semmi. Már jó ideje az evolóció és a társadalmi fejlődés terén hátrafelé megyünk.
Dehát lehet őrülni a demokráciának.
Sajnos van rá lehetőség, nem véletlen, hogy a végítélet óráját is folyamatosan tekerik előre és még soha nem voltunk ilyen közel éjfélhez.
Sajnos egyre nagyobb az esélye egy atomháborúnak. Még ha ez az esély csak 5% is, az elég nagy ha belegondolunk abba, mi a tét.
Egyre több jel utal egy atomháborúra.
Orosz-Ukrán háború van, közelkeletem is fene tudja mennyi háború van.
Közben Ukrajna beadta a kérvényt az EU tagságra - amivel amúgy semmi bajom nem lenne.
A START egyezmény le fog járni 2026 januárjában vagy februárjában.
Most gondold el: nem tér véget a az Orosz-Ukrán háború 2026 februárjáig, akkor lejár a START egyezmény, Ukrajna meg bekerül az EU-ba szerinted akkor Putyinnak nem fog az ér a fejében elpattani és nem fogja megnyomni a GOMBOT?
Na de a kérdésre válaszolva: az emberiség 90-95%-a kipusztulna egy atomháborúban és az azt követő 10-15 éves nukleáris télben.
A gyakorlatban ennyire lehet nem lenne rossz a helyzet, mert egy atomháború nagy valószínűség szerint úgy is "csak" a NATO és Oroszország között törne ki. Mind a kettő a Föld északi félgömbjém van, így a Föld déli részei voszonylag épen maradnak.
Ausztrália-Új Zéland elég távol van ahhoz is, hogy a nukleáris tél kifejtse hatását. Nyilván a légkörben terjed a cucc minden fele, tehát hatása lenne ott is, de közel sem annyira.
Tehát az emberi fajnak az az alternatívája, hogy tulajdonképpen a Föld déli része képes lenne átvészelni a dolgokat, de egy 100-200 év biztosan kellene, hogy talpra álljunk.
Az angolok is csináltak egy egészen jó filmet 1984-ben a témáról:
"Most gondold el: nem tér véget a az Orosz-Ukrán háború 2026 februárjáig, akkor lejár a START egyezmény, Ukrajna meg bekerül az EU-ba szerinted akkor Putyinnak nem fog az ér a fejében elpattani és nem fogja megnyomni a GOMBOT?"
Ez nem ilyen egyszerű. Jó néhány, azóta már megbukott diktátornak lett volna lehetősége atombombát dobni, de egyik sem tette, nem véletlen. Még egy diktátornak is végletesen tébolyult, öngyilkos lelkiállapotban kell lennie ahhoz, hogy atomot dobjon úgy, hogy az ellenfél és szövetségesei atommal fognak válaszolni. Másrészt erősen kérdéses, hogy vajon ilyen lelkiállapotban mennyi maradna a hatalmából és tekintélyéből még a saját hűségesnek hitt emberei előtt is.
"Orosz-Ukrán háború van, közelkeleten is fene tudja mennyi háború van."
Kevesebb, mint a korábbi évtizedekben.
Biztos maradnának túlélők. Eltengődni lehet. A probléma azzal van, hogy az emberiség nem értékeli azt amije van. Ha pusztaságban kell majd tengődni, akkor persze jó lenne minden kis fűszál, amit most legyomírtóznak.
Egyébként biztos, hogy kisebb vagy nagyobb nukleáris összecsapás fog történni a jövőben, mert ahogy telik az idő az emberek elveszítik a félelemérzetüket. Olyan ez mint amikor a szakadék szélén sétálgatunk egyre bátrabban, mert megszoktuk a magasságot meg tudjuk hol vannak a nagyobb kövek, aztán egyszer csak leszakad az egész perem velünk együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!