Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mégis hogyan képes a gyömbér...

Mégis hogyan képes a gyömbér csökkenteni az étvágyat, ha serkenti a vérkeringést?

Figyelt kérdés

Akárhol olvastam, mindenhol azt írták, hogy a gyömbér csökkenteni az étvágyat, nem csak online, de még egy régi gyógynövényes könyvben is. Ez viszont ellent mond az ismereteimnek, ugyanis ha nincs étel a gyomorban, akkor nem tud mit megemészteni, ugyanakkor az emésztésnek – tehát annak, ami nincsen az étel hiány miatt – vészjelzést kellene küldenie a szervezet nem tudom melyik részébe – agyba? –, hogy "ÉHES VAGYOK, ÉHES VAGYOK!".

A gyömbérben alig van kalória, attól nem lakik jól az ember. Mivel az ember számára hasznos növény, ezért tartalmaz vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket. Ez viszont nem kalória. Ettől nem lakik jól az ember. Az éhség pedig a kalória hiány miatt jelentkezik, nem pedig a hasznosanyag hiányok miatt.


Olvastam ezeket a mondatokat is: "A gyömbér rengeteg ízlelőbimbót stimulál a szájban, aminek köszönhetően természetes úton csökken az étvágyunk. Csípőssége továbbá serkenti az anyagcserét, így több kalóriát égetünk el." De, ha nincs mit elégetni – különösen nem zsírfelesleget –, akkor nem tud csökkenni az étvágy. Az ízlelőbimbós mondat sem egész. Tehát engem nem győzött meg ez a félérv és ellentétesnek látszó érv.


Tehát hogyan van ez?



2023. nov. 21. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szervezet nem ilyen módon müködik, ahogy elképzeled, ennél jóval bonyolultabb.
2023. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bonyolult valójában. Régebben elég sokat foglalkoztam gyógynövényekkel és azok hatásával.

A családtagjaimon és magamon is direkt megfigyelhetem a gyógynövények hatását. Nem csak napogik, hetekig, hanem sok évig. Ha érdekel személyes tapasztalat: volt, hogy ugyanaz a gyógynövény 3 emberre háromféle módon hatott. Amennyiben ez részletesen érdekel, nézz utána a dosháknak/dósáknak. (Ajurvéda.)

Tehát attól függően pl, hogy az egyik embernek milyen az "alkata", típusa, attól fog függni, hogy rá hogyan hat az adott hatóanyag.

Egyébként konkrétan a gyömbérből gyakran készítettem forrázatot ("teát") és nem tapasztaltam, hogy étvágyat csökkentő hatása lenne.

Plusz ezt írd be egy keresőbe:

"gyömbér étvágygerjesztő", erre is kapsz sok találatot.

Megnéztem neked az egyik gyógynövényekkel foglalkozó könyvben, az nem írta, hogy étvágycsökkentő lenne, de azt sem, hogy étvágygerjesztő.

Tulajdonságai viszont nagyon előnyösek!

Fájdalomcsillapító hatása van. Lehet, hogy ezzel keverte össze vki.

Ha étvágyat szeretnél csökkenteni, ajánlom figyelmedbe az édesgyökeret, nézz utána. Ezt csak kúraszerűen szabad alkalmazni és vannak ellenjavallatok, tehát nem mindenki fogyaszthatja.


A gyömbérgyökér rengeteg alkotórészből áll, elképzelhető, hogy olyan összetevője is van, ami akár étvágyat csökkentő is lehet.

2023. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Az elkerült vagy félreértett szó kérdező a "csökkent". Vagyis általában véve kisebb lesz az étvágy (és nem megszűnik a gyömbértől).


A éhség pedig nem a vérkeingéssel arányosan változik és nem köthetőek össze egy kizárólagos egymásra hatással ezek. Magyarán az étvágyat, éhséget nem a serkentett vérkeringés okozza.


"azt írták, hogy a gyömbér csökkenteni az étvágyat"

"A gyömbérben alig van kalória, attól nem lakik jól az ember."


A gyömbér étvágy csökkentő hatása az nem azt jelenti, hogy annyira kalóriadús és elég kizárólag gyömbért enni és nem leszünk éhesek. Nem étel helyett van a gyömbér ilyen felhasználása, az nem étel helyettesítő és nem az éhség drasztikus és konkrét megszűntetésére van.


Vagyis a gyömbér az nem jóllakásra van, tehát nem kell legyen benne kalória. A kívánt étel mennyiséget csökkenti, kisebbíti mint fogyasztható szer az étkezések mellett.


A harmadik bekezdésben azok meg szerintem max tippek vagy ötletek, de a szervezetre való hatásának legfeljebb részét képezik (mint a csípőssége vagy ízlelése). Az éhség nem az ízhatásoktól függ elsősroban és nem a csípős vagy nem csípős ételektől. Ezek legfejlebb mellékesen befolyást gyakorohatnak rá, semmi más.

2023. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy kérdező, mint az előző válaszolónk is írta az étvágy csökkentő hatásról... és én inkább a kérdés egyéb tartalmairól írtam, tehát lehet, hogy inkább étvágy javító. Aztán, hogy miért fordul meg és zavaros a téma a neten az már talány. :)


Közönséges gyömbér - wiki


"Kitűnő gyomorerősítő, étvágyjavító, emésztést elősegítő hatása miatt kedvelik."


[link]

2023. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy ilyen soká válaszoltam, életkörülményeim miatt nem tudtam korábban válaszolni.


"Tehát attól függően pl, hogy az egyik embernek milyen az "alkata", típusa, attól fog függni, hogy rá hogyan hat az adott hatóanyag." - De ellentétesen nem hathat – tehát egyik embernél így, másiknál ellenkezőképpen –, az teljesen biztos. Régen olvastam valamilyen cikket, amiben az volt, hogyha reggel fogyasszuk, akkor éberítő, ha este, akkor altató hatású. Na most ez fizikailag képtelenség. A hatás ugyanis nem úgy van, ahogy elképzeli valaki, az már bebeszélés, placebó.

Természetesen az adagolás sem mindegy az egyén testsúlyához viszonyítva, meg sok más tényező is közre működik, de ellentétes hatást nem lehet elérni, mint ahogy egy hűtőházban nem lehet valakinek melege (kivéve, ha már teljesen átfázott az illető, és a vér "melegét" érzi annak). Ha mégis úgy tapasztalják, akkor az egy hibás megfigyelés, valahol hibáztak.


"Plusz ezt írd be egy keresőbe:

"gyömbér étvágygerjesztő", erre is kapsz sok találatot." - Valóban! Jól van.....


"Az elkerült vagy félreértett szó kérdező a "csökkent". Vagyis általában véve kisebb lesz az étvágy (és nem megszűnik a gyömbértől)." - Jogos! Adagolás mértéke is fontos, hogy mennyire csökken...


"A éhség pedig nem a vérkeingéssel arányosan változik és nem köthetőek össze egy kizárólagos egymásra hatással ezek. Magyarán az étvágyat, éhséget nem a serkentett vérkeringés okozza." - Ehhhh...Hááát... - Többet nem tudok hozzászólni. Ha valóban így van, akkor ez bizonyára hosszas magyarázást igényelne, aminek a felfogására most aligha lennék képes, és ti se áldozzatok rá időt.


"Amúgy kérdező, mint az előző válaszolónk is írta az étvágy csökkentő hatásról... és én inkább a kérdés egyéb tartalmairól írtam, tehát lehet, hogy inkább étvágy javító. Aztán, hogy miért fordul meg és zavaros a téma a neten az már talány. :)" - Talán a túlságosan is sok hozzá nem értő miatt...Jó az internet, jó, de bizony vannak rajta nem helytálló információk. Azokat pedig igen könnyen terjesztik. Az értelem lassan, a téves információ gyorsan terjed.

Köszönöm az idézetet (és a forrást) és ezáltal 2-es válaszoló megerősítését!

2023. dec. 3. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!