Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet belőllem e téren valami?...

Lehet belőllem e téren valami? Mert annyira szerencsétlenül csinálom? (. )

Figyelt kérdés

Történelem fakultációra járok és írnom kellett egy felelettervet a világgazdaság kialakulásáról. A tanár adott hozzá szempontokat is. De én valahogy egyáltalán nem vagyok jó ebben, nem tudok annyira helyesen és pontosan fogalmazást írni, nem veszem figyelembe a lényeget. Úgy vettem le, hogy marhára rossz volt, amit csináltam, mert emeltszinten a felelet 20 perc én meg köbö 5 percig beszéltem. Nincsenek jó gondolataim. Hülye lennék? Ha gyakorolok, lehetek jobb is? Mármint úgy értem, hogy akinek nincs tehetsége ehez, gyakorlással elsajátítható? Annyira beégtem és a motivációm alábbhagyott...( történelemmel szeretnék foglalkozni ) Bocsánat, csak nem igazán tudtam, melyik témába írjam.

17|L


2010. okt. 6. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én órákat tudok beszélni azokról a témákról amik érdekelnek és otthon vagyok bennük. Ha téged nagyon érdekel a történelem, akkor ennek így kéne lennie. Igen, tudod fejleszteni, méghozzá úgy, hogy nem csak az órán tanultakat tanulod meg, hanem sok érdekességet olvasol mellé.
2010. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is fejleszthető, ha foglalkozol vele. Olvass utána téged érdeklő dolgoknak, nézz történelmi témájú filmeket, stb.


Aztán beszélgess valakivel csak úgy, társalgás szinten ezekről. Vagy ha épp nincs ott senki, akkor a falnak add elő, hogy mit gondolsz erről vagy arról. :)

2010. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Egy vereségből többet tanulsz, mint ezernyi győzelemből."


Pl. eljutottál oda, hogy kérdéseket teszel fel, és nem a szokásos törifaktos-gőggel teszed mindezt.

2010. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igazatok van, de úgyérzem, mintha nem tudnék gondolkodni. Lehet hogy ez hülyeség, de néha nem áll össze sokminden. Pedig 4es 5ös tanuló vagyok.
2010. okt. 6. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, tulajdonképpen a gondolkodást, logikát, és értelmezőkészséget is gyakorolni kell. Ezek sem fejlődnek maguktól. :) (Ezt most nem sértő célzattal mondom, hanem mert magamon is ezt figyeltem meg, hogy gyakorlással fejlődött.)
2010. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értelek, nem vettem sértésnek. tulajdonképpen csak attól féltem hogy ezzel csak én vagyok így. de köszönöm a válaszokat!:)
2010. okt. 8. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!