Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szakirodalmat, elektron...

Milyen szakirodalmat, elektronikus könyvtàrat,folyóiratot javasoltok amit forràsként fel szabad tüntetni egy szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
Közgazdasági fősulira jàrok és nemsokára el kell kezdeni megìrni csak nem tudom honnan lenne érdemes dolgozni. A fizetős forràsok,könyvtàrak is érdekelnének az nem probléma:)
2023. márc. 3. 10:45
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Bárhonnan, én minden internetes oldalt, könyvet, e-könyvet, folyóiratot, cikket megjelöltem dátummal együtt.

Igaz villamosmérnöki, de ebben nem hiszem, hogy nagy különbség lenne.

2023. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Suetonius ***** válasza:
100%

Egyfajta ökölszabály, bár Magyarországon még csak most van terjedőben, hogy az a szaklap, aminek van DOI száma, az elfogadott, legitim szakirodalomnak számít. Függetlenül attól, hogy megjelenik-e nyomtatásban, avagy nem.

Bár nem vagyok közgazdász, én mindenképpen az academia.edu-val, a JSTORE-, RESEARCHGATE-tel és a Web of Science-szel kezdenék. Ezekben általában tudományterület/-ág szerint lehet keresgélni a cikkek között.

Az első ingyenes, a többi pedig a legtöbb könyvtárban (értsd: egyetemi könyvtár, városi könyvtárak) elérhető.

Hajrá! :)

2023. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hozzászólásokat :)
2023. márc. 3. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Google scholar-on tudsz keresni cikkekre


sci-hub on pedig ingyen le tudod oket tolteni.

2023. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit az iskola elfogad. Sajnos ma még van egy ilyen "hülyeség" a hazai felsőoktatásban, hogy a források kiválogatására vannak "szabályok" (néha titkos, és majd akkor derül ki, hogy rosszul választottál amikor a bírálónak nem tetszik). Meg kell kérdezni, hogy van-e erre valami megkötés. Egyik ismerős járt úgy, hogy egy elég speciális területet választott (nem gazdasági, természet tudományos terület) és kikötötték, hogy "10 évnél nem régebbi" lehet a felhasznált szakirodalom. A téma elég speciális volt, és az utolsó(!) a témában megjelent szakirodalom 1957-es volt. végül rábeszéltük és választott másik témát, mert látszott, hogy nem fogják elfogadni.
2023. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!