Ha a James webb űrtávcső lássa a földön a múltunkat,
akkor miért nem mutatnak nekünk róla képet??
Figyelt kérdés
Meg amúgyis miért nem a jelent lássa?
2023. febr. 22. 22:57
1/7 anonim válasza:
Küldhetne képet, de szerinted mekkorának látja a Földet?
És kiszámoltad, hogy milyen múltat lát?
2023. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
A James Webb űrtávcsőt nem a Földről, hanem a világűrből fogják használni, hogy vizsgálja a távoli csillagokat és galaxisokat. A űrtávcső érzékeny műszerei lehetővé teszik, hogy mélyebbre lássunk az űrben, mint a Földről látható teleszkópokkal. A James Webb űrtávcső nem képes megfigyelni a Földet, mert nem az erre a célra tervezett műszerei vannak. Továbbá, a múltunkat nem lehet látni, mivel a fény és más elektromágneses hullámok csak bizonyos sebességgel mozognak, és nem haladják meg a végtelen sebességet. Így a távoli csillagokról érkező fény, amely az űrtávcsőt eléri, több ezer vagy millió évvel korábban indult útnak, így nem tekinthető "jelennek" vagy "múltnak", hanem a távoli múltra utalnak.
2023. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A nagy Levin válasza:
A JWT-t nem a Föld megfigyelésére használják, hanem távoli űrobjektumok megfigyelése. Ott valóban a múltat lehet látni, mert mondjuk egy kétmillió fényév távolságra lévő objektumnak a kétmillió évvel ezelőtti állapotát látjuk. Ha a Földet néznék vele, akkor a jelent látnák, csak néhány másodperc csúszással.
Egyébként meg nem lássa, hanem látja.
2023. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Az űrtávcső nem lássa a múltunkat. Ennyi.
2023. febr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Az MTA nyelvészeti osztálya is csókoltassa a tisztelt kérdezőt! :-)
2023. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Elmagyarázom: A JW másfél millió km távolságban van a Földtől. Ezt a fény 5 másodperc alatt futja le. Feltételezve egy (egyébként nem létező) kommunikációs technológiát, amivel a távcső élőképét visszaküldik a Földre (és megengedve némi feldolgozási időt) akkor is bőséggel fél perc alatti lenne a "múltba látás". Szóval pontosan mit is szerettél volna kérdezni?
2023. febr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Ez a "múltat látja" dolog egy félreértés.
Ha elég távoli dolgot figyelsz, akkor annak a dolgonak a "múltját" látod.
Tegyük fel, hogy ránézel egy csillagra, ami 10ezer fényévnyire van, tehát 10 ezer földi évbe tellt, mire ide ért a fénye. Te most azt látod, hogy ez a csillag még fényesen ragyog, pedig 10 ezer év alatt akár fel is robbanhatott, de ez majd csak újabb 10 ezer év múlva fogod a naprendszerből látni.
Tehát nem a közeli dolgok múltját (mint a Föld) látja, hanem a nagyon távoli objektumoknak azt az állapotát amiben akkoriban voltak, mikor a fény elindult felénk sok ezer évvel ezelőtt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!