A gyógymasszőr, és gyógytornász szakmát fenyegetik a mesterséges intelligencia, és a humanoid robotok?
Az 1920-as években az Egyesült Államokban ~32 millió ember, az akkori, ~105 milliós népesség 30%-a dolgozott a mezőgazdaságban.
Az 1950-es években már csak 20 millió ember, azaz az akkori, ~150 milliós népesség 13%-a dolgozott a mezőgazdaságban.
Tehát sz-ros 30 év alatt a mezőgazdaság munkaerő-szükséglete abszolút számokban ~33%-al csökkent, népességarányosan 57%-al.
A 1970-es évekre már csak ~10 millió fő volt a mezőgazdaság munkaerő-igénye, miközben a népesség 203 millióra nőtt, tehát már csak a népesség ~5 százalékára volt szükség a mezőgazdaságban.
Tehát újabb sz-ros 20 év leforgása alatt további 50%-al csökkent az abszolút munkaerő-szükséglet, népességarányosan népességarányosan 62%-al.
Elég jól látható, hogy ha egyszer egy technológiai forradalom berobban, akkor exponenciális ütemben szorítja ki az adott szektorból az emberi munkaerőt.
Ráadásul a mesterséges intelligenciával valami olyasmi került be a képletbe, amihez még hasonlóval sem találkoztunk még.
Itt egy bizonyos pont után már nem feltélenül van szükség emberi tudósok és mérnökök zseniális áttöréseire, amin évekig, évtizedekig dolgoznak, prototípusokat gyártanak és fejlesztgetnek, stb.
Ehhez képest egy MI elképzelhetetlen sebességgel futtatja le egy virtuális szimulációban iterációk sokaságát és finomítja mondjuk egy robot vezérlését egészen addig, amíg nem lesz képes ugyanúgy mozogni, mint egy ember.
Tehát a kérdés csak az, hogy azt a "bizonyos" pontot mikor érjük el, és utána már nagyon felgyorsulnak az események.
És ez egészen biztosan nem 50 meg 100 év lesz.
Inkább 10-20.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!