Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fel tudom melegíteni a vizet...

Fel tudom melegíteni a vizet ebben a forrásmedencében valahogy? Mondjuk tűzből kivett forró kövekkel, vagy egy hordóval?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy ehhez hasonló forrásmedence a hegyekben magyarországon van, a kép csak megszólalásig hasonlít, de nem ott van. Pontosan nem írom le hol. Körübelül 2x2 méteres lehet 1,5 méter mély. Ugyanilyen van itt is. Öntözőcsatornához tartozott régen.


Az a baj, hogy egy kis forrás táplálja és tök hideg benne a víz.

Mivel lehetne felmelegíteni egyszerűen amit hátizsákban oda lehet vinni?

Vagy arra gondoltam, hogy tüzet rakni , arra köveket, és a köveket a vízbe? De szerintem nem elég pár kő, hogy ezt a sok vizet felmelegítse, egyszóval hogyan lehetne megoldani? Vagy fel kellene vinni egy palackot és egy kis mobil kempingcirkót, azon meg pumpával átforgatni a vizet pár óráig? Mi lenne a megoldás? Valami fizikus megmondhatná.


Szerintem a gázpalack 12 voltos szivattyú + mini cirkó a legegyszerűbb.

[link]

Ilyen, + 11 kg palack talán.


De amúgy meg rengeteg fa van ha tűzzel meg lehet oldani az még egyszerűbb.


2022. nov. 7. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Beleállítasz egy vashordót, és abban fát tüzelsz?
2022. nov. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, de ebben az esetben a hő java része nem felfele illanna el?
2022. nov. 7. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
De :)
2022. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kieg: de ha raksz a hordó aljára köveket, és azon izzani fog a faszén, az erdei körülmények között elég hatékony hőtárolós kályha lesz szerintem.


Ráadásul jobban illik az erdei környezetbe, mint egy gázpalack meg a töbi megoldás. És még grillezni is lehet a hordó tetején, ha viszel rácsot :)

2022. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És mennyi a forrás hozama? Mert az folyamatosan hűteni fogja. Ki kell vennib előle a szükséges mennyiségű vizet és azt kell melegíteni, mert ahogy a forrás táplálja a medencét mindig a meleg víz fog elfolyni előbb.
2022. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Termálvízzel.
2022. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A forrást el lehet terelni a medencétől pont mint a képen. Az nem lényeges.
2022. nov. 7. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!