Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi faj IQ-szintjének...

Az emberi faj IQ-szintjének mekkora a felső határa/meddig lehetne azt fokozni mesterséges úton?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Kb. 160 lehet az a bizonyos maximum. Az IQ skála viszont a mindenkori átlaghoz van normalizálva, így nem túl jó az intelligencia abszolút meghatározásához.


Az emberi intelligencia jelenlegi szintje az elmúlt néhány tízezer év alatt fejlődött ki, néhány generációs időintervallumban tehát állandónak tekinthető.


Csakis a minőségi fiatalkori képzés (pl. matematikai ismeretek és egzakt tudományok művelése) az, ami meredeken megemeli az egyén szellemi képességeit.

2022. okt. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvben 200 IQ pont a lehető legmagasabb intelligencia.

Nem a 160 a legmagasabb, habár a nagyon magas intelligenciát nem tudják pontosan mérni.

Jacob Barnett

[link]

[link]


Az intelligencia fejlesztése:

Memória tevékenységek. ...

Vezetői ellenőrzési tevékenységek. ...

Vizuális térbeli érvelési tevékenységek. ...

Kapcsolati készségek. ...

Hangszerek. ...

Új nyelvek. ...

Gyakori olvasás. ...

Továbbképzés.

2022. okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Az intelligencia az összefüggések helyes felismerése és az alkalmazásukra való képesség. Minden, ami ezt fejleszti, az hasznos.


Önamgában ez csak egy tényező. Kifejezetten jó, ha intuícióval párosul, ami a gondolkodást új utakra tereli, és nem csak a létező összefüggések felismerésére, hanem újak megalkotására, illetve nagyon összetett rendszerek átlátására is alkalmassá tesz, pl. kutatási irányokat jelöl ki a természettudományban, illetve műalkotások létrehozására is képessé teszi az embert.

2022. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
24%
200IQ
2022. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Prokopf ***** válasza:
Mivel a megismerés alapja a különbségtétel, a környezetétől pedig semmi sem (ugye milyen csodálatos a magyar nyelv?) független, így relatív és határtalan.
2022. okt. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 (05:37) A környezeti függés miatt éppenhogy semmi sem határtalan - hanem (talán az emberi hülyeség kivételével) minden dolog korlátolt a világunkat meghatározó mértéki aszimmetria miatt!
2022. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Prokopf ***** válasza:

#6

Ez érdekes. Szóval szerinted a világegyetem nem végtelen és nem a környezetünk? A korlátosság egyébként igaz. A "hogyan" a kérdéses.

2022. okt. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

#4 A világegyetem teljesen más minőséget képvisel, mint bármilyen ember által értelmezhető földi objektum. Csak nagyon kis részével lehetünk kapcsolatban mint környezetünkkel.


Tapasztalati tény viszont az, hogy minden földi dolog korlátos. Az emberi intelligenciának korlátot szab a biológiai test. A hamarosan megszülető szuperintelligenciának korlátot fognak szabni a környezeti feltételek, és egyáltalán nem biztos, hogy lehetséges lesz az univerzumra való teljes kiterjeszkedése.


Az ide vonatkozó kozmológiai törvényszerűségeket még csak elképzelni sem tudjuk - de gondoljunk csak bele, hogy az emberiség hány %-a érti az emberi elme legnagyobb diadalának számító kozmológiai törvényszerűségeket? Hányan értik a Carnot-körfolyamat hatásfokát leíró (nevetségesen egyszerű) egyenlet lényegét? Hányan értik az elektromágneses hullámok természetét?


Mennyi idióta vesz körül minket nap mint nap? - kiknek több fizetést adnak, jobb a szexuális életük, stb. - mégis azon idegelődnek, hogy az autójukban csak 3x nagyobb motor van a szükségesnél nem 5x nagyobb!

2022. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hibaigazítás:

Nem #4 hanem #7 (09:07) akart lenni az #8 09:34) hozzászólásban.

2022. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
50%

#8

Ha már ennyire bele akarunk menni, az empirikusan tapasztalható univerzum többsége nem csak térben, hanem időben is elérhetetlen. Ergo az intelligencia sem korlátos, mivel fogalmunk sincs arról, hogy akár a Földön, akár más bolygókon milyen értelmes életforma alakulhatott ki. Lehet, hogy 10000 év múlva például kipusztul az emberiség, és az is lehet, hogy addigra galaxisokat hódítunk meg.

2022. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!