Ha vége a Naprendszerünknek, és úgy is pont akkoriban jön felénk a Proxima galaxis, nem próbálhatjuk meg az áttelepúlést annak a galaxisnak, valamelyik élhető bolygójára?
Én úgy tudom, hogy kb. 4,5 milliárd év múlva a galaxisunk összeütközik/összeolvad a Proximával ha igaz ez... és azt is úgy tudom, hogy a Napunk 4,5 milliárd év múlva elkezdi "feladni" a szolgálatot, s ezzel a végét okozván a Naprendszerünknek..
Az ember, és/vagy más állatok, élőlények mindegyike ha meg is élné bármilyen uton módon ezt a kort, akkor az nem elképzelhető, hogy miután úgy is jön az a másik (legközelebbi galaxis), mi nem tervezhetnénk úgy, hogy ne haljunk ki teljesen, esetleg számításba vehetnénk az irányát annak a galaxisnak, kereshetnénk rajta egy élhető bolygót, és miután már ilyen "közel" van átutaznánk, átköltöznénk oda?!
Ez nem elképzelhető megoldás?
(Persze nem vagyok sem fizikus/kémikus, sem csillagász, csak úgy eszembe jutott az ötlet/esetleges lehetőség a túlélésre...)
Ne keverd a dolgokat.
A Proxima a szomszéd csillag, nem fog idejönni. Az életkora kb. annyi, mint a Napnak, egyszerre fúvódnak majd fel.
Az Androméda galaxis valóban jön, és valóban kb. akkor, mikor a Napnak vége, de ott meg ne számíts csodára.
Nagyon ritkák lesznek az ütközések, úgyhogy max. látványos lesz, ahogy egy hatalmas korong közelít majd.
---
Amúgy csak szólok, hogy ha még 4 milliárd év múlva lesz ember, addigra már valószínűleg szépen belakta a Tejútrendszert, úgyhogy nem fog zavarba jönni, ha egyik-másik csillagnak vége lesz.
Persze ehhez az is kell, hogy ne legyen végzetes háború, és végre elkezdjünk komolyabban fejlődni.
A proxima centauri csillagrendszer relatíve elég közeli csillagászati skálán.
Ha nagyon akarjuk, nem lehetetlen megvetni a lábunkat ott is. A proxima egy vörös törpe, ezeknek elképesztően hosszú a várható élettartama.
Proxima nevű galaxist nem találtam, nem is igazán releváns, ha kihúny a Nap, csak egy másik napot/csillagot kell keresnünk.
A galaxisok sok ezer csillagból állnak mi most a tejútrendszer galaxisban vagyunk. A legközelebbi galaxis az Androméda jelenleg is közeledik felénk. Ha egyszer megérkezik, a távoli jövőben, összeolvad majd a miénkkel.
Persze csillagászati skála elképzelnetetlenül nagy távolságokat használ, még ez a legközelebbi csillag a proxima centauri is szörnyen messze van.
Talán pár száz, esetleg ezer év múlva egy város méretű hajóval el tudunk indulni efelé a csillag felé.
Amúgy a Naprendszer se fog kihalni.
A felfúvódás kb. 100000 év, ez alatt a Jupiter holdjain jobb lesz az idő, elférünk.
Utána meg a maradék Nap nagyon sok évmilliárdig működik még, csak egy kicsit közelebb kell menni hozzá.
De addigra már szerintem nem lesz gond egy helyi világító testet odatenni bármelyik bolygó mellé.
Igen, ilyen időskálán nem lehet tudni, milyen technológiánk lesz.
Lehet lesz megbízható fúziós erőműnk, és forgó űrállomásokon fogznk élni.
Lehet, hogy pár ezer év múlva elkezdjük bányászni a napot, amivel meghosszabbítjuk az élettartamát. (Minél kisebb, annál tovább él)
Lehet rutinszerűen indítunk város méretű űrhajókat más csillagokhoz...
Nem akarok ünneprontó lenni, de négymilliárd év múlva (estleg) bekövetkező eseményről gondolkodni akkor szokás, mikor a jövő hét várható problémáiról nem megy.
Igen, egy üres pillanatban eszébe jut ilyesmi az embernek, de nem filozofál olyan időtávban, amiről tudható, hogy a milliomod részét sem tudjuk elképzelni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!