Normális, hogy egymásnak ellentmondó szakembereket
olvasok?
Figyelt kérdés
2022. aug. 21. 12:04
1/9 anonim válasza:
Teljesen normális, sőt szélesíti a látókörödet.
2022. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Pl. a kovid történet teli volt egymásnak ellentmondó szakemberek nyilatkozataival. Aztán a huszadik szakember számonkért, hogy miért ülök fel az összeesküvés-elméleteknek, mikor a szakembereket kell hallgatni.
2022. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
2. Covidot inkább hagyjuk, az durvább volt mint az átlagos magyar politika, aztán ha megnézed a szarozott másik felet, az nem állított olyat amivel a másik gyanúsítgatta. Meg azok a viták ahol a másik már előre eldöntve hülye és csak leordítani, semmi értelme.
2022. aug. 21. 12:53
4/9 anonim válasza:
Milyen temában?
2022. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 sadam87 válasza:
Szerintem a legtöbb ember nem ezzel tölti az idejét, szóval nem tudom, mennyire tekinthető normálisnak.
(Ha arra gondolsz, hogy szakemberek ellentmondanak egymásnak, az bizonyos helyzetekben - például friss tudományos eredményeknél - teljesen normális. Mondjuk ha valami konkrét példát is hoznál, talán könnyebb volna értelmes választ adni.)
2022. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Nincs gond azzal, ha egy kérdést több szempontból is körüljársz.
2022. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Értelmes ember meghallgatja az ellenvéleményt is, mely aztán adott esetben megerősíti, vagy változtatja eddigi álláspontját.
.
Alapigazság:
"Minden tézis magában hordja antitézisét, mígnem feloldódnak a szintézisben."
2022. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
4. Főképp pszichológia, filozófia.
7. Ezt adom bár Hegel-t még nem olvastam, de nekem is van egy afféle paradox egymás mellé helyező módszerem. (Bár én nem tartom kizártnak, hogy paradoxok ne működhetnének egymás mellett, együtt vagy más kontextusba; végsősoron a piros szín sem zárja ki a kék létezését.)
2022. aug. 21. 16:45
9/9 anonim válasza:
A tudomány sokszor a vitáról szól. Vannak olyan területek amelyek nem fekete-fehérek. És pont ilyen a filózófia is. Eleve a filózófia azon is múluk, hogy mi a kiindulási alappont. És pont ezek a viták viszik előre az adott területet. Sokszor a kiindulási alap megváltoztatásával, esetleg az "úttól" függően egészen máshova jut az ember. Pl. Elindulunk mindketten ugyanarról a vasút állomásról, de két különböző vonattal. Az egyikünk Bécsbe a másikunk Moszkvába érkezik meg. És közben a világ (vonat) konzisztens marad. Itt az elfogadható hibahatár lényegesen nagyobb mint pl. a fizikában. Ahol megmérem egy vaskocka tömegét akkor néhány % eltéréssel ugyanazt kell kapnia Pistikének mint Józsibácsinak. (Egyébként ennél a mérésnél sem lesz pontosan egyforma a két eredmény, csak közelítőleg lesz egyforma). És lesznek a megismerésnek határai is. Szóval nem olyan egyszerű ez a világ.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!