Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a jövőben az emberiség...

Ha a jövőben az emberiség megtanul egyetlen államban (közös vezetés alatt) élni, akkor szükség lesz egy közös, mesterségesen megalkotott "standard" nyelvre a hatékonyabb kommunikációhoz?

Figyelt kérdés
Elkerülve, hogy a manapság anyanyelvi szinten beszélt nyelvek közül egyik se élvezzen privilégiumokat (feszültségeket teremtve az emberi közösségek között)?

2022. ápr. 21. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mar megvan: az angol de facto vilagnyelvve valt az utobbi evtizedekben, teljesen felesleges egy ujabb, mesterseges nyelvet eroltetni.


Sem az eszperanto, sem az ido nem valtotta be a remenyeket. Alig beszelik barmyiket is, a szokincsuk keves es az is valamelyik europai nyelvbol szarmazik - tehat a kinaiak, arabok, ausztral bennszulottek joggal mondhatjak, hogy ki vannak rekesztve beloluk. Legyen egy ujabb, ugyanilyen korlatozott?

2022. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez az angol vagy az orosz lesz, már csak az a kérdés, hogy melyik
2022. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

#1: Az angol dominanciájának egyetlen oka van: az pedig a jelenlegi világrend.

De elárulom, nem is olyan régen a világ felében még az orosz látta el ugyanezt a szerepet.

A világnak egy elég nagy részén pedig a spanyol a domináns nyelv, gyakorlatilag van kb. 2 kontinensnyi terület, ahol a spanyolt, vagy valamilyen vele közeli rokonságban álló nyelvet használnak.


Egyébként az, hogy az eszperantónak korlátozott lenne a szókincse, a legkevésbé sem igaz. Ellenben az angolra is ugyanannyira igaz, hogy európai nyelv, sőt, esetükben nem csak az ázsiaiak, de mindenki, aki nem angol anyanyelvű, kirekesztve érezheti magát.


A közös nyelvnek az elképzelése jó gondolat, de ameddig a politika és a piac diktál, addig nem az lesz a lényeg, hogy mi mennyire hatékony, vagy mi miennyire biztosítja az egyenlőséget. Hanem az, hogy kinél van a pénz. Ameddig egy nyelv ismerete anyagi előnyhöz juttat, addig nehéz lesz a közös nyelv eszméjét érvényesíteni.

2022. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

#3

Meg az internet, meg igazándiból a teljes számítástechnológiai szektor, plusz a tudomány. Nem véletlen hogy Ázsiában vagy Dél-Amerikában is a fiatalabb generációk jelentős része beszél - még ha csak nagyon alapszinten is - angolul.

2022. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Teljesen értelmetlen lenne az egész emberiséget megtanítani egy teljesen új nyelvre, miközben már ott van az angol, amit szinte mindenhol beszélnek alapszinten.

2022. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez a meccs lefutott. Az angol a 2010-es évek elején hozta be beszélők számában a mandarint, és ma már 30%-kkal többen beszélik. Az internet bedurranásával olyan szinten lőtt ki a jókor jó helyen levő angol, hogy ezt a lendületet gyakorlatilag nem lehet elveszíteni, egyenes útja van a megkérdőjelezhetetlen világnyelv státusza felé. Egy generáción belül kuriózum lesz angolul nem tudni a legalsóbb társadalmi osztályokon kívül.

Az igazi kérdés nem az, hogy lesz-e mindenki által beszélt világnyelv, hanem hogy mennyire fogja az angol megtizedelni a ma még beszélt nyelveket hosszú távon.

2022. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha a jövőben az emberiség megtanul egyetlen államban (közös vezetés alatt) élni,...


Ez soha nem fog megtörténni. Ha létre is jönne a világállam, akkor a belső konfliktusok szétfeszítenék.

2022. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Csak mondom, hogy Svájcban 4 különböző nyelvű népesség él és mind a 4 nyelv hivatalos.


A gyakorlat azt mutatja, hogy az emberek többsége úgyis kb ott éli le az életét, ahova a gólya lepottyantotta, a többi meg megtanulja azt a nyelvet, ahova költözik. A törvényeket le lehet fordítani minden nyelvre, az államigazgatáshoz igazából több nem kell. Úgyhogy ha lenne is világállam, a közös nyelv lenne a legkisebb problémája.

2022. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Az angolnak sem túl nagy a szókincse, amúgy. Nem lesz egyetlen világállam. Pontosan a több pólusú világ felé haladunk.


Napoleon, Hitler, Sztálin is világállamot akartak.


A “Világ proletárjai egyesüljetek!” ugyanaz, mint amit a háttérhatalmasok most is akarnak.


És ugyanúgy a sötét prolikkal, mint az egesz balliberális csőcselék.

2022. ápr. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Eleve hamis a kérdésfeltevés alapja, ugyanis minden eddigi tapasztalat arra mutat, hogy az ember nem képes konfliktusok nélkül összeférni saját fajtársaival sem, mindig lesz valami széthúzást, elkülönülést indokoló szempont, ami a nyelv, mint kommunikációs eszköz eltérésében is meg fog nyilvánulni.
2022. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!