Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A "Leplezetlen jövő" a Spektru...

A "Leplezetlen jövő" a Spektrumon miről szólt?

Figyelt kérdés
Láttátok a hétfői részt? Az lenne azzal kapcsolatban a kérdésem, hogy az orvostudomány részéről ők most miért "kardoskodnak"? A kiméra részhez értem. Ők most azért "harcolnak", hogy lehessen, állatokat úgy módosítani genetikailag, hogy emberi szervek nőljenek bennük, vagy éppen azért, hogy állat-ember hibridet hozzanak létre, amiken kisérleteket folytatnak? Csak azért kérdem, mert kicsit félre éthető volt ez alapján. Szerintem az előbbi fontos, az utóbbi viszont kegyetlenség.
2010. szept. 14. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem láttam azt a részt, de lenne egy megjegyzésem: ha állat-ember hibridet hoznak létre ahhoz, hogy embereken segítsenek velük, akkor mindenképpen egy olyan "sorozatot is le kell gyártani" a kimérákból, akiken azt kísérletezzük, hogy alakmasak-e erre a feladatra. Másrészt az is fontos lehet, hogy ezekben az állatokban ha tényleg emberi szervek vannak, sokkal egyszerűbben vizsgálhatunk emberi szerveket. Talán még a gyógyszergyártók is hasznot húzhatnak ebből, hiszen eberi alanyok használata nélkül tudhatnák meg, hogy mondjuk az adott gyógyszer károsítja-e a veséket. Ha van egy disznójuk emberi vesével.

Minden biológiai/orvosi kutatást meg lehet magyarázni azzal, hogy hosszútávon ez az emberiség javát szolgálja... Sajnos... :(

2010. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz de ahhoz hogy az orvostudomány fejlődhessen ahhoz ilyen módszerek is szükségesek. Ha ez nem lenne most gyógyszerek sem léteznének, hiszen azokat is állatkísérletekkel fejlesztik ki.
2010. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető voltam. Nem azt tartom rossznak, hogy állatokban emberi szerveket klónozzanak, vagy növesszenek. Hanem azt, hogy olyan ember-állat hibridet hozzanak létre, mint kb. a kentaur. És pont ez volt a kérdésem, hogy most az emberi szervek állatokban történő növesztése mellett vagy az olyan félig ember félig állat frankeinstein szerű lények mellett "kardoskodnának". Erre gondoltam, hogy embertelenség, hiszen az a lény már félig ember lenne és szerintem ez már kinzás.
2010. szept. 14. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi csak akkor lenne kínzás, ha (közel) emberi agya lenne. Akkor fogná csak fel a helyzetét.
2010. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert szerinted ha lo agya lenne, akkor nem fogna fel az a "kentaur", hogy valami nincs rendben? Addig oke, hogy az emberi agyban tudatosul, hogy egyedul o ilyen, kulonc, elszigetelt szornyeteg. Ezzel egyutt a lo agya is felfogja ugyanezt, csak nem rendel hozza olyan sok dolgot, erzelmeket, stb.

Az pedig, hogy dereka folott ilyen, a dereka alatt olyan allat legyen, teljes mertekben elitelendo. Istent jatszani ostobasag.

Es meg annyit, hogy Frankeinstein az orvos volt, aki letre hozta a szornyeteget (jobb elnevezes hijan), a szornyetegnek nem volt neve.

2010. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!