Miért nem épittenek atomerő műveket a gázos szenes erőművek helyet?
Nálunk nincsennek urán bányak. Azt be kell hozatni. Emiatt kialakul egy függőség. Ha nem kapnánk szállítmányt megállna az élet.
Másik hogy azt a hulladékot speciálisan tárolni is kell és az se a legjobb megoldás. Inkább valami környezetkímélő megújuló energiaforrásra kellene ráállni, nem egy ilyen dologra.
(Valamint Csernobil. Egy szénerőműnél kicsi az esély egy atom katasztrófára)
Nem tudni, hogy az első iróniának szánta, vagy tényközlésnek :) de a környezet, légkör szempontjából az atomerűmű valóban jóval kedvezőbb, mint a gázos/szenes. De volt néhány elqúrás a műfajban, így az agresszív zöldbolsevik szekták harcot hirdettek ellenük. Hogy hány tízezren döglenek meg előbb a szénerőművek füstje miatt, annak itt nincs jelentősége. Egyébként most és a közeljövőven több tucat atomerőmű épül a világban, nem mindenhol vették át a gyeplőt a zöldbolsevikok.
És érdemes vetni egy pillantást a lakossági áram árakra is, a szuperzöld Németországban mennyivel drágább az áram, mint Franciaországban, ami teli van gonosz atomerőművekkel.
Építenek azt is:
"Nuclear power capacity worldwide is increasing steadily, with about 55 reactors under construction."
"About 100 power reactors with a total gross capacity of about 100,000 MWe are on order or planned, and over 300 more are proposed. "
Miért nem építenek még többet? Részben azért, mert ez egy hihetetlenül hosszú (és drága) projekt, és arra számítanak, hogy 20-30 év múlva a megújuló energiáknak hála nem fogja megérni a dolog.
De emellett építenek más dolgokat is. Pl. egy fosszilis erőmű a megfelelő CO2 elnyelő rendszerrel sokkal zöldebbé tehető.
Nem kell egysíkúan gondolkodni ezekről a dolgokról. Kell atomerőmű is, szén is, gáz is, ezeknek a fejlesztése is, megújuló is, stb.
Atomerőmű nagyon drága dolog, az építése is hosszú idő, az élettartama meg végképp. Szóval hosszútávú, kb 50 éves befektetés, és nem tudni, hogy meg fog-e térülni. Annyi idő alatt annyi minden változhat.
Ne értsd félre, atom párti vagyok, de pontosan meg van az oka annak, hogy miért nem épít senki piaci alapon atomerőművet, és miért gondolja át minden állam is tízszer, hogy belevágjon-e.
Nem kellett volna leállítani a németeknek.
Azokat kéne újraindítani.
A kínaiak most ráfeküdtek a tóriumos erőműre, az a jövő. A fúziós meg a távoli jövő.
"ha majd Merkel helyére új valaki lép"
Ez már megtörtént tavaly decemberben.
De még nem kezdett el dolgozni.
Politikusoknál ez így megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!