A napsugárzás szórásának dominanciája talán jobban érvényesül nagyobb távolság esetén. Tehát a távoli tárgyról érkező fény közé keveredik a szórt napfény kék színe.
2022. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Pontosan azért, amiért a messzi fekete világűr világoskéknek látszik, ha napközben felnézel rá! A világűrből nézve a Föld is kék.
2022. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
WTF 2-es, ez milyen válasz? Ezzel nem mondtál semmi értelmeset, de még azt is rosszul.
2022. febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
WTF 3-as? Igen is jó a 2-es válasz. A légkör fényszórásáról és az égbolt kékjéről pedig bőven talál anyagot a nagyérdemű kérdező is. Ne várjon a kérdező se szakdolgozatot, ha már azt állítja "Egy ideje foglalkozok fénytannal".
A válaszom alapján most már tudja, hogy melyik fejezethez kell előrelapozni a tankönyvekben, melyeket már nyilvánvalóan beszerzett tanulmányaihoz!
2022. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Nekem az a tippem, hogy a levegoben levo paramennyiseg okozza. De csak tipp, majd okosabbak kijavitanak, ha nem jo.
2022. febr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Yeah, én is a levegőt mondanám. Azért látszik az eg is kéknek, meg a messzi dolgok is kékesek, mert a levegő akkora távon "eltakarja" őket, és mivel annak kékes színe van ezert kékes hatást fog adni.
2022. febr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Az 5-ös válasz nem igazán helyes, mert amíg ködmentes a levegő, addig a víztartalma nincs számottevő befolyással a hullámhossztól függő fényszórásra. A ködmentes atmoszférában meghatározó lehet a mindig jelenlévő portartalom is.
2022. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 Tislerics Máté válasza:
A művészeti ábrázolásban ezt levegőperspektívának hívják. Minél távolabbi dolgot nézel, annál vastagabb levegőoszlop lesz közötted és a megfigyelt tárgy (pl.: hegy) között. Ez okozza a távolabbi dolog kisebb szín telítettségét és kékeségét is.
A levegő meg ugye azért látszik kéknek, mert a légkörben a fény kéknek megfelelő tartománya tud a legjobban szóródni a levegőben lévő gázmolekulákon. Pontosabban az ibolya, de azt a légkör felsőbb tartománya jobban elnyeli és a szemünk is kevésbé fogékonyabb rá, mint a kékre. Tehát marad a kék.
2022. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
Már értem, a napfény színeiből csak a kékeket szórják szét a levegő molekuláiban lévő részecskék.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!