Hogyan kell értelmezni a vízlágyítók "Ioncserélő kapacitását"?
Például: [link]
"Ioncserélő kapacitás 1,85 m3 x °dH"
Micsoda ez a m3 x °dH? Azt megtaláltam, hogy:
°dH: német keménység: 1 °dH=17,85 mg/l kalcium karbonát (CaCO3) vagy 1 °dH=10 mg/l kalciumoxid (CaO),
és hogy:
Lágyított víz < 5.6 ˚dH
Lágyvíz < 10 ˚dH
Mérsékelten kemény víz 10-15 ˚dH
Kemény víz > 15 ˚dH,
de ezt a m3 x °dH mértékegységet nem tudom értelmezni. Hogyan tudom kiszámolni, hogy egy vízlágyító milyen jól működik, hány °dH-s lesz a víz ha át van folyatva rajta?
De ilyen kis vízlágyítókba nem lehet sótablettát rakni. Ez egy sima szűrő, műanyag házban, egyik oldalt bemegy rajta a víz, a másikon meg kijön a szűrt.
Ilyen házba kell beszerelni: [link]
Hát ez elég gagyinak néz ki.....
Akkor valszeg 2 köbméter után kuka....
Ha egyáltalán lágyítja a vizet....
Egyáltalán, ivóvízet minek kéne lágyítani?????????
Én nem ivóvízre használnám, hanem magasnyomású elé kötném be, autómosáshoz például.
A kapacitási értéke egy normálisabb vízlágyítónak azt tudom, hogy több százas nagyságrend, tehát az biztos jobb, csak ezt a "m3 x °dH" mértékegységet még mindig nem tudom értelmezni, szóval nem tudom, hogy ez most a víz lágyságára utal-e, vagy csak hogy mekkora mennyiségű vizet tud meglágyítani.
A kapacitás jelzi, hogy a vízlágyító mennyi lágy vizet képes előállítani, amíg a gyanta telítődik.
Példa: A 20 m³ x ° dH kapacitású vízlágyító 20 m³ vizet 1 ° dH-val tud lágyitani, amíg meg nem kell regenerálódnia. Ha 20 ° dH vízkeménységet el kell távolítani, akkor a lágy víz mennyisége 1 m³.
A linkelt szürőt felejts el. Kőzelébe sincs ahhoz a viz mennyiséghez ami magasnyomásúhóz szükséges. Ezeket pl mosogép elé és hasolló helyekre tervezték.
Értem, köszönöm. Szóval akkor hibás a mértékegység, mert akkor m³ / °dH-nek kellene lennie. Ahol a °dH a bejövő víz keménysége. Így egy 20 m³ / °dH-s berendezés akkor 5 °dH keménységű vízből 20/5 azaz 4 m³-t tud meglágyítani, míg mondjuk 10 °dH keménységű vízből 20/10 azaz 2 m³-t.
"Kőzelébe sincs ahhoz a viz mennyiséghez ami magasnyomásúhóz szükséges."
Azt írja, hogy "10 liter/perc átfolyásnál 0,05 bar" a nyomásesése a szűrőnek. Ez még bőven elfogadható szerintem, mivel a mosóm 6 liter/perc átfolyással dolgozik. De a grafikon szerint több vizet is át tud engedni, csak nagyobb lesz rajta a nyomásesés.
Mindenképp valami ilyesmit szeretnék, mert a rendes nagy vízlágyítók túl drágák nekem. Úgy 20 ezret tudnék adni érte. Ha van jobb opció ennyiért, akkor örülnék, ha megírná nekem valaki ezt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!