Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elég hamar felfedezték a...

Elég hamar felfedezték a radioaktivitást, az elemek bomlását, a radioaktivitást, kis szorgalommal akár az első világháborúban is megépíthették volna a termonukleáris eszközt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 28. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum piszkos bombát. De kezdetleges gőzgép volt az ókorban is és mégsem lett belőle ipari forradalom. Ezek a dolgok nem így működnek.
2021. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz először fel kellett fedezni az atommag-hasítást, avagy ahogy akkoriban nevezték, atomrombolást. Azt, hogy az lehetséges, már az 1910-es években tudták, de hogy hogyan, azt éppen úgy nem, mint ahogy ma a fúziós erőművet. Csak az 1930-as évekre sikerült működő reaktort, azaz atommáglyát építeni. Az első atombomba 1945-re készült el, ami hatalmas tudományos eredmény volt. A hidrogénbombát pedig akkor még nem sejtették, Teller Ede jött rá, hogy azt is lehet. Nyilván ha mindezt tudják már a századfordulón, akkor az I. világháború atomháború lett volna. De nem tudták. Még szerencse!
2021. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudták volna célba juttatni, mert a repülőgépek akkor még a fejletlenségük okán nem voltak alkalmasak erre.
2021. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még autómata fegyverek sem voltak, nem volt elég fejlett a tudomány ennyi.
2021. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "kis szorgalom alatt"? Ha pl. Benz nem napi munkaidőben, hanem napi 22 órában és 5x annyi kutatóval foglalkozott volna a motoros kocsival akkor az első kocsija már szervófékes, klímás kocsi lehetett volna radiálgumival, a háromkerekű csettegő helyett?

A kutatások egymásra épülnek, más tudományok eredményeit is felhasználva, az áttörés-szerű felfedezések ennél azért jóval ritkábbak. A rádium felfedezése és az urándúsítás lehetősége között rengeteg lépés volt és rengeteg téves lépés, mint pl. a rádium-lányok esete. A "kis szorgalmat" a Manhattan-tervnél dobták be, de ott az amerikai és a brit állam állt a projekt mögött.

2021. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért az atomfizika kora az a XX. század 20-as, 30-as, 40-es évei. Múltkorjában volt az a magyarokat istenítő szöveg a facebookon, akkor olvastam át említettek közül Szilárd, Teller és Wigner életrajzát, na, a tanáraik és kortársaik voltak a világ nagy fejei, Einstein, Von Laue, Schrödinger, Rutherford, Chalmers, Fermi, Planck, Heisenberg, Nernst, Pauli, Dirac, Franck, Bohr, Gamow... Pont az első világháború után kezdték ezek a magyarok magukba szívni a tanokat.
2021. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

" A "kis szorgalmat" a Manhattan-tervnél dobták be, de ott az amerikai és a brit állam állt a projekt mögött."

És akkor már ismert volt a láncreakció elmélete, ami nélkül neki sem kezdtek volna.

Szóval így van, van egy egymásra épülési sorrend, ami kikerülhetetlen, az alkalmi nagy felfedezésekben az a lényeg, hogy egy-két géniusz képes ebben az összeépülési sorrendben esetleg egy-egy lépést zseniális sejtéssel kihagyni és ezzel gyorsítani.

2021. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!