Honnan ered az, hogy "a munka nemesit", meg, hogy "a munka emelte ki az embert az állati sorból"?
Figyelt kérdés
Valahogy ez sehogyan sem helyes, pont akik kihúzták, kihúzták magukat a munka alól azok voltak a nemesek, azok most a trendiek, azoknak jön be az élet. Szerintem a munka teher az emberen, ha sikerül megszabadulnia valahogyan a munka terhe alól akkor lesz igazán szabad és élhet függetlenül, jólétben2021. máj. 5. 17:03
1/3 anonim válasza:
Munka alatt nem minden esetben a melót kell érteni, hanem minden erőfeszítést az életben jobb pozícióba jutás érdekében. Ha ilyen szemszögből nézed, a tolvajok, csalók, prostituáltak, bérgyilkosok is "dolgoznak" a maguk módján. Ebben az értelmezésben megkerülhetetlen a munka. Tenned kell azért, hogy fentmaradj és gondoskodj a családodról. Persze erre vannak olyan alternatívák is, amikhez nem kell szokványos értelemben vett állás. Önellátás például tök jó dolog, mert nincs főnököd, aki szivasson. De elvégzendő munka rengeteg van. Vagy örökölsz. Ez is munka, csak nem te végezted el.
2/3 anonim válasza:
ezeket főleg olyan emberek hangoztatják, akiknek MUSZÁJ sokat dolgozniuk, vagy külső körülmények miatt, vagy valami belső kényszerből.
tele az állatvilág szorgalmas állatfajokkal, az ember meg hajlamait tekintve egy lusta csúcsragadozó - mert megteheti.
3/3 anonim válasza:
Inkább a gondolkodás emelte ki, csak aztán a kigondolt dolgot meg is kellett valósítani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!