Mi a különbség a temporális ok-okozati hurok és az időparadoxon között?
Én ezt a jövőbelátós cikket nehezen tudom feldolgozni.
Alapból nem értem, hogy milyen kölcsönhatásban lehetnek a számítógép által generált véletlen számok, az emberek érzelmeivel. Ráadásul, ha csak a kvantummechanikai jelenségek generálnak véletlen számokat akkor a számítógépek által generált véletlen nem is valódi véletlen. Pont emiatt gyártanak erre külön hardware-t ami egy bomló izotópot és egy detektort tartalmaz, és a beütések gyakorisága alapján generálja a számokat.
Amúgy pl Diana halála nem értem miért olyan nagy esemény. Szerintem a föld lakosságának 90%-át konkrétan nem érdekelte. Nem derül ki hogy mi tüntette ki a különleges eseményeket, a hír nagysága, vagy az emberekre gyakorolt hatása. Ennél szerintem több értelme lenne ha megpróbálnának összefüggést találni a kiugrások és az adott napon elhalálozott emberek között.
temporális ok-okozati hurok és időparadoxon is csak a Star-trekben létezik, a valóságban csak fikció.
Az egész időutazás csak "elméleti" lehetőség, és elméletben is csak előre működik. Ha pedig csak előre működik akkor ezek a jelenségek nem is létezhetnek, hiszen semmiféle ráhatással nem tudunk lenni a jövőre.
Kis magyarázat.
A esemény okozza B eseményt, ami okozza C eseményt.
Te A esemény idejében élsz. Fogod magad és időutazással eléred B eseményt. (tehát megtudod, hogy B esemény bekövetkezik). De mivel még senki nem állt elő hitelt érdemlő elmélettel a visszafele történő időutazással kapcsolatban, így te hiába tudod, hogy AokoztaB-t nem tehetsz semmit, hiszen már a B idősíkban van. Továbbá C-t sem befolyásolhatod ugyan ebből kifolyólag.
Amit te kérdezel:
Az időparadoxon lenne az, hogyha B időbe érve (és információt szerezve Bről) vissza tudnál üzenni az időben a barátodnak, hogy akadályozza meg A eseményt. És akkor itt a nagy kérdés, hogy mi lenne B-vel abban az időben, ahol vagy. Semmi, esetleg összeszakadna a téridő vagy akármi.
Az ok-okozati hurok az lenne, hogy a-->b-->c ok-okozati összefüggést kiegészítenénk így:
a-->b-->c-->a!
Jelen esetben TE vagy a!
Tehát mondjuk te visszautaznál az időben, ott sexelnél egy lánnyal(aki b), megszületne C és C lenne a te anyukád. Ez az ok-okozati hurok, vagyis nélküled létre se jöttek volna a szüleid.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!