Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dánia is skandináv ország? Miért?

Dánia is skandináv ország? Miért?

Figyelt kérdés

Azt hittem,hogy csak Norvégia,Svédország és Finnország a skandináv államok.

Viszont sokszor Dániát is hozzájuk sorolják.

De miért?



2021. jan. 14. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dánia sokkal inkább skandináv ország, mint Finnország. A dánok épp úgy az északi germán "viking" nép(ek) tagjai, mint a svédek, norvégok, izlandiak. Norvégia és Izland sokáig Dániához is tartozott, ahogyan Grönland részben még a mai napig hozzájuk is tartozik. A nyelveik közt is kicsi a különbség, jórészt érthető egymás számára a másik nyelve.

Ha azon téveszt meg, hogy nem a Skandináv-félszigeten van Dánia, akkor ne tévesszen meg. A népről, ami ott IS lakik nevezték el a félszigetet és nem fordítva.

2021. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
85%

Elsősorban Dánia, Norvégia és Svédország a skandináv államok, még oda szokták sorolni Finnországot, Izlandot és Feröert (ez egy kis sziget nyugatra). Nézd meg itt a viking történelem oldalon, hogy kezdetben hol éltek, Dánia, Norvégia és Svédország (8. század).


[link]


Vagy térképen is ugyanez, "scandinavian countries":

[link]


[link]

2021. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dánia a legsvédebb ország. Igazából én Finnországot nem értem. Voltak dán vikingek, svéd vikingek, norvég vikingek. De finn vikingek nem.
2021. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már mindet értek!
2021. jan. 14. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából én Finnországot nem értem."

Finnország nem skandináv ország (annak ellenére sem, hogy jelentős része több évszázadon át svéd fennhatóság alatt állt). Amikor a skandináv országokkal közösen emlegetik, általában az "északi országok" (Nordic countries) kifejezés használatos.

2021. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelt ez a finnek skandinávsága, és utánanéztem a neten, hogy hogy áll a dolog. Teljesen meglepődtem. Bennem soha fel se mefült korábban, hogy a finnek skandinávok lennének, de - mint kiderült - tévedtem. Maguka finnek is vitatkoznak erről.
2021. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!