Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek a legbiztonságosabb...

Melyek a legbiztonságosabb helyek/létesítmények/közlekedési eszközök, ahol ember tartózkodhat?

Figyelt kérdés

Nehéz is ezt kiguglizni, meg kíváncsi vagyok az itteni emberek véleményére.


Szerintem:

- atomerőművek üzemi területe,

- plexifallal ellátott automata nehézmetrók utasforgalmi területe,

- repülőterek utasforgalmi területe.


Az utolsó kettőnél játszhat a terrorizmus, ugyanakkor kb csak az jelenthet veszélyt ott.



2020. aug. 13. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontok szerint? A Góbi-sivatag közepén egy terepjáróban, elhanyagolhatóan kicsi az esélye, hogy terroristák támadnak meg. Viszont somán szomjan halhatsz. A Nemzetközi Űrállomás is elég biztonságos, csak nehéz feljutni rá. Egy tengeralattjáró is tök biztonságos. Kivéve ha háború van a tengeren. Vagy pl én nagy biztonságban vagyok itthon, de téged nem engednélek be. :) Szóval ezt így elég nehéz általánosságban meghatározni.
2020. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Éppenséggel természeti katasztrófáktól ezek sem védenek feltétlenül (azért az atomerőmű a többségétől igen).

Amúgy szerintem jelenleg a repülőn ülve nagyobb biztonságban vagy, mint a reptéren, oda több szűrésen át jutnak fel az emberek, kisebb a terrorveszély is.

Ha meg a reptéri váróra esik egy gép, majdnem mindegy, a kettőből melyiken vagy.

2020. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2


A lezuhanásra gondoltam. Annak sokkal kisebb az esélye, hogy a reptéri váróra zuhanjon a gép, mint hogy egyáltalán lezuhanjon. Bár a másik oldalon ott a terrorveszély.



1


A Nemzetközi Űrállomásra nem is gondoltam, igaz.

2020. aug. 14. 14:10
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

" Annak sokkal kisebb az esélye, hogy a reptéri váróra zuhanjon a gép, mint hogy egyáltalán lezuhanjon."

Hát ezt nem mondanám, hiszen kevés más hely van a reptéren kívül, ami felett napi akár több száz gép repül át, száll le, fel a közelében.

És az egész repülés legkockázatosabb része pont a fel- és leszállás, ami pont ott történik.


Az az egy gép kicsi eséllyel esik pont oda. De a másik ezer?

2020. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A saját sírod. Tetszik, vagy sem, amíg oda nem tudsz eljutni, folyamatosan életveszélyben leszel.
2020. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!