Mennyi zöldfelület, fák, parkok kellenek egy kisvárosba,
hogy tudják ellensúlyozni az autóforgalmat? Erre van
valami számítási módszer? Pl x forgalom átlagosan
(gépkocsik száma forgalomszámlálásból), y m2 park.
Ellensúlyozni mit? Magát a forgalmat? A zajt? A károsanyag-kibocsátást? A szén-dioxid-kibocsátást?
2020. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/19 A kérdező kommentje:
A légszennyezést elsősorban. Zaj ellen létezik a füldugó, az ipari fülvédő, de a légszennyezés ellen a lakosságnak csak a zöldfelületek állnak rendelkezésére eddigi tudomásom szerint. Esetleg az egész város mesterséges levegővel ellátása, de ez szerintem science fiction. Inkább a jelen állapothoz kellene kiszámítani az alapvető arányokat.
3/19 anonim válasza:
Nem a kérdésre válasz, de a zöldterületeknek zajcsökkentő szerepük is van.
2020. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/19 A kérdező kommentje:
És ráadásul az életminőséget is növelik :), mert lehet ott szabadidőt tölteni.
Most azért érdekel a levegő összetétellel az összefüggés, mert ez alapján könnyebb meghatározni a lakosságnak hogy mennyi az a minimum zöldfelület amire szükségük van az életükhöz. Ahogy nő a forgalom, több zöldfelület kell és nem kevesebb.
De milyen zöldterület, valami fonnyadó fű vagy komplett erdőség, mint a Central Park. Nem beszélve a forgalom jellegéről, a járművek típusáról, műszaki állapotáról, jellemző légmozgásról és még lehetne sorolni.
Azt megtalálod a neten biztosan mennyi CO2-t köt meg egy fa, ahogy az autók kibocsátási adatait is. Aztán már csak egy szorzás, meg egy osztás. De ugye alapvetően nem a C02 lesz a problémád.
2020. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy be vannak sorolva a zöldfelületek osztályokba. A saját városomban azt tapasztaljuk, hogy a forgalom sokszorosár nőtt, míg a zöldfelület kb a 70 %-ra csökkent (sacc, de elég részletesen ránéztem a térképre). Erre kellene valami egzakt számítás, hogy legyen egy irányelv, amit a lakosok elvárhatnak. Tudom hogy minden pénzügyi forrás kérdése, de az egészségügy is viszi a pénzt, ezért gazdaságilag sem mindegy hogy élhetőek e a városok.
még mindig támad a szmog? :D
hihhhetetlen!
2020. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
8/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy úgy is el lehetne indulni részben tapasztalati úton, hogy pl adott egy élhető város pl 10 éve, adott hogy mennyi zöldfelület volt, mennyi forgalom (remélem megvannak a forgalomszámlálás adatai). Akkor ez alapján kiszámolni egy arányszámot. Ezt alkalmazni, és mindig az adott helyzetre módosítani azzal, hogy mennyi a mostani alacsonyabb kibocsátású gépkocsik aránya, illetve hogyan változott a zöldfelületek minősége.
9/19 A kérdező kommentje:
7, a szmog nem támad, az csak néha növekszik, néha csökken.
Inkább az unatkozó közlekedésmérnökök támadnak időnként, elég nehéz több hangnemet feltartani, egyet a sutymuruttyoknak, egyet meg a normális embereknek, de igyekszem :)) Menjetek már ebédelni kollektíven, csak nehogy megfulladjatok a röhögéstől hogy mit művelnek a "laikusok" mert félremegy a kaja :))) Jó étvágyat!
10/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem dolgozhatnátok is néha, vagy ezt egyébként ti munkának nevezitek? Nem néznek ki a szakmából hogy egész nap a gyakorin lógtok és alázzátok azokat akiktől elvileg a pénzt kapjátok? Értünk kellene dolgoznotok nektek is, mint a normálisabb környezetmérnököknek, csak szólok....
Kapcsolódó kérdések: