Mennyire lenne nekem való a gazdaságinformatika szak?
Jövőre érettségizek, nézegetem az egyetemi szakokat.
Emelt matekon vagyok gimnáziumban, ez mellett autodidakta módon tanulok programozást/fejlesztést már kb. két éve.
Eddig úgy volt, hogy biztos prog. tervező/mérnökinfo-s szakra megyek majd, de mostanában elkezdtem gondolkozni a gazdaságinformatikus szakon is.
Mindig érdekeltek a gazdaság/üzleti dolgok is, megnézegettem a kerettantervet, ott is bejöttek a nem info-s tárgyak. (BGE tantervét néztem)
Elhelyezkedés szempontjából nagyon hasonlóak tudnak lenni ezek a szakok, de azért érdekelne, hogy alapvetően kiknek ajánlanátok ezt a szakot.
Ha van itt BGE-s hallgató (vagy másmilyen gazdinfo-s), ő esetleg tudna mesélni a specializációkról, hogy milyen területre irányulnak?
BGE-n ezeket a specializációkat találtam:
logisztikai informatikus
pénzintézeti informatikus
üzleti adatelemző
Nagyon sokan nagyon sokféle dologra használják az informatikus szót. Közöttük rengeteg a hamis megjelölés, mások sokkal prózaibbak, mint azt egyesek képzelik.
Az informatikusság egy rendkívül szerteágazó terület. Mintha azt mondanám, valaki biológus, de növénynemesítéssel, növények életképességével, állatszervezetekkel, emberi szervek felépítésével, DNS szerkezetekkel és még ezer mással foglalkozik. Pedig egyszerű biológus. Ugyanez a helyzet az informatikussággal is.
Informatikus a programozó. Nagyjából középszint, bár lehet művelni rendkívül magas szinten. Ezen belül lehet valaki alkalmazott programozó (pl. megírja az excel programot), vagy rendszerprogramozó (például egy szerver működését befolyásoló).
Inforformatikus a programfejlesztő. Ő találja ki a megoldandó feladatokat mi módon érdemes programozni, mi legyen a szerkezet, mit tudjon a program, és még számos tulajdonságát a megoldandó problémának.
A BGE-n azt is meg lehet nézni, a felsorolt specializációk miféle képzést adnak. Nagyjából minden szakmának (itt. logisztika, pénzügy, üzletkötés) van egy belső szerkezete, amelyben összefüggések vannak. Az informatikusnak itt az a dolga, hogy az összefüggéseket vizsgálaj és valamilyen szempontból (például idő, hely,, költség, haszon stb.) esetleg egyszerre több szempontból optimalizáljon. Például egy adatelemző az adott üzletre vonatkozó számtalan adatot összerakva olyan összefüggéseket keressen, amiből meg lehet állapítani, milyen üzletet érdemes megkötni, és milyen feltételekkel, hogy például kivitelezhető legyen, vagy a legnagyobb profitot adja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!