Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire hiteles a 24.hu és a...

Mennyire hiteles a 24.hu és a hvg.hu tech&tudomány rovata?Tudtok hiteles tech&tudomány lapokat?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasgatni azokat,de néha úgy érzem,hogy nem annyira hitelesek,sőt,néha "klikkvadászok",hogy minél többen olvassák. Ezért néha elbizonytalanodok.

Nektek erről mi a véleményetek?Tudtok hiteles portálokat ajánlani?



2020. júl. 10. 18:15
A kérdező szavazást indított:
Szerintem hitelesek,nem kell elbizonytalanodni.
Néha egy kicsit kamuznak,de egyébként rendben vannak.
Szerintem nem hitelesek,nem szabd olvasni ezeket.
Nincs tapasztalatom.
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaztam egyik opciora sem, mert nem attol lesz hiteles valami, hogy xy ujsag hozza le, hanem a forrasok minosegetol. Ez alapjan lehetnek hiteles infok a hvg vagy barmely ujsag rovataban is, attol fuggoen, milyen forrasok vannak hozza megjelolve.
2020. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem rosszak, nem áltudományos portálok vagy ilyesmi. Van, hogy hatásvadász módon tálalják a tényeket, bizonyos témáknál pedig elég szelektíven, egyoldalúan, kevés forrásból merítenek, de ha az ember észnél van, akkor ezt kiszúrja és fenntartásokkal kezeli. (de hát egyik híroldalhoz sem szabad kritikátlanul állni)
2020. júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy hitelesebb, mint a politikai rovatok.
2020. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezeld a helyén őket. Ezek hirportálok, tehát az újdonságokról cikkeznek. Még akkor is, ha nem értik, és jó eséllyel hibásan vagy hiányosan közlik le. (Mert hát aki igazán ért az újdonságokhoz, az nem egy hirújságnál fog cikkeket gyártani.)

Tehát az újdonságok. Minél újabb és minél periférikusabb témáról irnak, annál nagyobb a valószinűsége, hogy a cikk nem azt irja, ami a valóság. Egy általánosabb témáról, pl. valami hétköznapi dolog továbbfejlesztéséről majdnem biztos, hogy helyesen foják leirni az információkat. Egy speciális neutroncsillagfajta felfedezéséről és annak működéséről már kevésbé valószinű, egy LHC-s kvantumbigyós felfedezés matek hátterét bemutatni próbáló cikk meg szinte biztos, hogy nem lesz se teljes, se pontos.

Viszont a cikkből megtudod, hogy valami olyan felfedezést tettek, ami neked témába vagy érdeklődési körbe vág, tehát ha tényleg érdekel a téma akkor úgyis látni fogod a bakikat a cikkben, és tudni fogod azt is, hogy hol keresgélj bővebb, autentikusabb információk után. Ha meg nem, akkor megint csak mindegy, hogy mennyire fedi a valóságot a cikk tartalma, mert legfeljebb pletyka szinten adod tovább (ha továbbadod egyáltalán valakinek), nem lesz jelentősége. Tehát se szellemi-erőforrás az újság részéről, se igény a hallgatóság részéről nincs különösebben arra, hogy a hirportálok cikkei pontosan azt adják vissza, amit a kutatók felfedeztek.

Ezen újságok tudománnyal kapcsolatos cikkezéseinek alapvetően nem is a pontosság vagy a teljesség a céljuk, hanem inkább a figyelemfelkeltés, a hirmegosztás, az újdonságok ismereteinek a nagyközönség számára történő bemutatása a célja. Ha igy kezeled a dolgot, akkor jól kezeled a dolgot, és tudni fogod, hogyan győződj meg a cikkben leirtak valóságáról.

2020. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van. Sűrűn előfordul félrefordítás, illetve a téma egyáltalán nem ismeretéből fakadó bakik. De arra általában jók a cikkek, hogy az ember elinduljon az eredeti felé.
2020. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!